SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bartłomiej Graczak odchodzi z TVP Info i „Wiadomości”

Z Telewizją Polską żegna się Bartłomiej Graczak, reporter „Wiadomościach” oraz gospodarz pasm informacyjnych i publicystycznych w TVP Info - potwierdził portal Wirtualnemedia.pl. - Nie rozstaję się z dziennikarstwem i mediami - zapowiada Graczak. W TVP pracował prawie osiem lat.

Bartłomiej Graczak, fot. materiały prasowe Article

Bartłomiej Graczak ostatni raz „Minęła 8” i „Minęła 9” prowadził w pierwszej połowie października, a „Minęła 20” - 18 października. W minionych tygodniach nie przygotowuje też relacji do „Wiadomości”, nie współprowadzi „Info Raportu” ani pasm informacyjnych w TVP Info.

W programach publicystycznych stacji częściej pojawiają się pozostali gospodarze, m.in. Adrian Klarenbach, Ewa Bugała, Danuta Holecka, Magdalena Ogórek i Miłosz Kłeczek.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Zamierzam skończyć współpracę z TVP, ale nie rozstaję się z dziennikarstwem i mediami. Mam swoje plany, ale jest jeszcze za wcześnie, by o nich mówić - przekazał Bartłomiej Graczak w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl. Już w drugiej połowie października informowaliśmy, że Graczak miał złożyć wypowiedzenie. Według naszych ustaleń jego nieobecność na antenie wynika z tego, że został zwolniony ze świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia.

Bartłomiej Graczak w TVP od 2016 r.

Z Telewizją Polską Bartłomiej Graczak był związany od stycznia 2016 roku, kiedy w redakcjach programów informacyjnych i TVP Info nastąpiły ogromne zmiany po objęciu prezesury spółki przez Jacka Kurskiego. Początkowo był reporterem „Wiadomości”, potem zaczął prowadzić program „Twój Wybór” w TVP3, a po kilku miesiącach wrócił do TVP Info.

Od końcówki 2020 roku współpracował też z radiową Trójką - na zmianę z Beatą Michniewicz prowadził „Salon Polityczny Trójki”, a jesienią 2021 roku został gospodarzem popołudniowego cyklu wywiadów o tematyce politycznej. Z rozgłośnią pożegnał się w lipcu br., przestał być wpisywany do grafiku prowadzących audycje.

We wrześniu 2020 roku Bartłomiej Graczak napisał na Twitterze do rzeczniczki Lewicy, Anny Marii Żukowskiej: „Sama się wyskrob”, zaznaczając, że jest to parafraza jej słów, a europosłance Sylwii Spurek zarzucił zdradę. Na nasze pytanie, czy uważa takie wpisy za etyczne w świetle wewnętrznego kodeksu TVP, podkreślił ponownie, że to parafraza, po czym usunął oba wpisy.

Wiosną br. sąd prawomocnie nakazał TVP emisję przeprosin dla Moniki Olejnik za reportaż Bartłomieja Graczaka pokazany w programie "Alarm!" w 2018 roku. Natomiast w marcu 2021 roku przed głównym wydaniem „Wiadomości” wyemitowano zasądzone przeprosiny dla Bertolda Kittla, dziennikarza śledczego „Superwizjera” TVN, za nieprawdziwe informacje w materiale Graczaka z października 2018 roku.

Przed pracą w TVP Bartłomiej Graczak przez 2,5 roku był związany z Telewizją Republika - jako reporter oraz prowadzący program informacyjny „Dzisiaj”. Był też związany z Radiem Eska, Informacyjną Agencją Radiową i Akademickim Radiem Kampus.

Dołącz do dyskusji: Bartłomiej Graczak odchodzi z TVP Info i „Wiadomości”

53 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Basia S
Już szczury uciekają z okrętu a tu jeszcze rządu nie ma :D TVPis do zaorania.
odpowiedź
User
Jan
Nie rozumiem. Morawiecki tworzy rząd, o czym pam Graczak sam mówi, a oni uciekają?
96 16
odpowiedź
User
Menahem Kacaav
Pan Graczak po prostu nie chce pracować w lewackim szambie jakim wkrótce stanie się prawdopodobnie TVP...
odpowiedź