SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bartłomiej Graczak uruchomił zbiórkę na swój PRZEkanał

Kanał youtube’owy byłego dziennikarza TVP Info Bartłomieja Graczaka będzie działał od najbliższego piątku pod nazwą PRZEkanał. Dziennikarz założył na Patronite zbiórkę na jego działalność.

Bartłomiej Graczak, fot. screen z youtube'aBartłomiej Graczak, fot. screen z youtube'a

Bartłomiej Graczak zapowiada, że na początek w jego PRZEkanale będzie publikowanych pięć różnych cyklów wideo. - Codziennie krótkie podsumowania najważniejszych informacji, a dodatkowo trzy lub cztery dłuższe materiały w tygodniu. Będziemy rozmawiać z ekspertami w studiu. Z politykami spotkamy się także poza studiem i pokażemy ich z nieznanej dotąd strony. W formie sond ulicznych będziemy prezentować głos obywateli w ważnych społecznie sprawach, które z kolei będziemy nagłaśniać w zaangażowanych reportażach - wylicza Graczak w odpowiedzi na pytania portalu Wirtualnemedia.pl.

W ostatnich dniach na kanale pojawiły się już pierwsze wideo komentarze autora: o Centralnym Porcie Komunikacyjnym i protestach rolników.

 

Na Patronite uruchomiono zbiórkę na PRZEkanał, sugerowane kwoty miesięcznych wpłat to m.in. 10 zł (taki użytkownik ma dostęp do zamkniętej grupy facebookowej kanału), 50 zł (m.in. spotkanie online z twórcami kanału przynajmniej raz na kwartał), 100 zł (m.in. indywidualna rozmowa telefoniczna z twórcami minimum raz w kwartale) oraz 200 zł (m.in. możliwość poproszenia twórców o interwencję dziennikarką).

W niedzielę wieczorem kanał miał 12 patronów, którzy deklarowali wpłacanie 480 zł miesięcznie.

Bartłomiej Graczak na YouTubie i Patronite

- Mamy już współprace reklamowe i cały czas staramy się pozyskać kolejne. Jednak najważniejsze jest to, że widzowie bardzo dobrze odebrali opublikowane do tej pory treści - przekazał nam Bartłomiej Graczak.

Kanał ma już ponad 7 tys. subskrybentów. - Liczymy, że premiera za tydzień będzie miała miejsce już przy około 9-10 tys. subskrybcji i potem będzie lawinowo rosnąć - ocenia Graczak.

- W ciągu ostatnich 28 dni wszystkie materiały zostały wyświetlone 300 tysięcy razy. Naszym zdaniem to całkiem dobry wynik, jak na kanał, który oficjalnie jeszcze nie ruszył. Oczami wyobraźni już widzimy pierwszy milion wyświetleń - dodał.

 

Wcześniej Bartłomiej Graczak w TVP Info i TV Republika

Przez ostatnie osiem lat Bartłomiej Graczak był związany z Telewizją Polską. Początkowo był reporterem „Wiadomości”, potem prowadził program „Twój Wybór” w TVP3, a po kilku miesiącach wrócił do TVP Info. Był tam jednym z gospodarzy m.in. programów publicystycznych „Minęła 8”, „Minęła 9” i „Minęła 20”, „Info Raportu” oraz pasm informacyjnych.

Odszedł w drugiej połowie października jako pierwszy znany dziennikarz z poprzedniego zespołu stacji. - Nie chciałem ani być zwalnianym na mocy bezprawnego dekretu Sienkiewicza, ani bronić instytucji, która - mam tego pełną świadomość - nie spełniła oczekiwań ogółu społeczeństwa co do standardów obiektywizmu i rzetelności - tłumaczył na początku stycznia.

Przyznał, że szybko po przyjściu do Telewizji Polskiej zorientował się, że „nie o wartości chodzi, lecz o polityczne wpływy, partyjną walkę o rząd dusz”. - Nie zawsze pracowałem w zgodzie z własnym sumieniem, ale wiedziałem, że jak odejdę nic się nie zmieni. Dlatego próbowałem wykonywać ten, wymarzony bądź co bądź, zawód mimo istotnych ograniczeń - zaznaczył.

CZYTAJ TEŻ: TVP nie ujawnia zarobków nowych dziennikarzy, Watchdog idzie do sądu. “Nic się nie zmieniło”

W ostatnich latach Bartłomiej Graczak współpracował też z radiową Trójką: był jednym z gospodarzy porannego cyklu wywiadów „Salon Polityczny Trójki oraz popołudniowego „Trójkowego Komentarza Dnia”. Z rozgłośnią pożegnał się w lipcu br., po tym jak przestał być wpisywany do grafiku prowadzących audycje.

Wcześniej przez 2,5 roku pracował w Telewizji Republika, był tam reporterem oraz prowadzącym program informacyjny „Dzisiaj”. Był też związany z Radiem Eska, Informacyjną Agencją Radiową i Akademickim Radiem Kampus.

Dołącz do dyskusji: Bartłomiej Graczak uruchomił zbiórkę na swój PRZEkanał

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xD
Zabawny jest XD
odpowiedź
User
Jacek
U Sakiewy się nie zmieścił. Taki as dziennikarstwa?
odpowiedź
User
Jack
Uczesać by się mógł choć na początek....
odpowiedź