SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kamil Bednarek i Bartosz Berliński w zarządzie Arena.pl. Odpowiadają za IT oraz marketing

Arena.pl SA, notowany na NewConnect właściciel platformy zakupowej Arena.pl wzmacnia kadrę kierowniczą. Stanowiska zarządcze objęli Kamil Bednarek - wiceprezes ds. IT oraz Bartosz Berliński - wiceprezes ds. marketingu. Do Rady Nadzorczej powołany został Paweł Turno. Zmiany są kolejnym krokiem w serii zapowiedzianych przez spółkę działań w ramach „nowego startu” platformy. Spółka rozważa przeniesienie swoich akcji na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2021 r.

Serwis Arena.pl w obecnej formie, jako platforma e-commerce został uruchomiony na początku 2016 r. Później przechodziła przetasowania kadrowe oraz trudności, m.in. w grudniu 2019 r. spółce nie udało się pozyskać 3 mln zł z emisji akcji, które miały zostać poświęcone na spłatę zobowiązań.

Nowi ludzie w zarządzie

Teraz poinformowano o kolejnych zmianach kadrowych w zespole Arena.pl. Do zarządu firmy zostali powołani  Kamil Bednarek oraz Bartosz Berliński.

Czytaj także: Allegro uruchomi nową siedzibę w Krakowie. Zatrudni 140 dodatkowych inżynierów

Bartosz Berliński jako wiceprezes ds. marketingu odpowiedzialny będzie za opracowywanie i realizację strategii marketingowej platformy Arena.pl oraz innych projektów e-commerce realizowanych przez spółkę. Dotychczasowe doświadczenie Berliński zdobywał współtworząc działy online marketingu oraz doradzając takim markom jak Allegro, Otomoto, Lidl, Żabka, Nivea, czy Tauron. Jest współzałożycielem agencji marketingowej MaxROY.agency oraz największej w Polsce firmy specjalizującej się w szkoleniach i konferencjach marketingowych.

Kamil Bednarek wchodzi w skład zarządu firmy jako wiceprezes odpowiedzialny za segment IT. Bednarek powiązany jest z Arena.pl jako zewnętrzny konsultant od 2016 r. Posiada doświadczenie w strategicznym planowaniu, analizie efektywności i optymalizacji zespołów informatycznych, m.in. w branży lotniczej oraz audytowej. Bednarek to także założyciel dynamicznie rozwijającego się software house’u w Wielkiej Brytanii. Realizował projekty dla takich firm jak: Komputronik, AppVerk, Signicat, Better Software Group, Merixstudio, DevsData LLC czy eCrection Media Technology LTD. W spółce odpowiedzialny będzie za wprowadzanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych, w tym rozwój gałęzi informatycznych w nowych projektach spółki.

- Z wielką radością przywitaliśmy nowych członków zarządu oraz rady nadzorczej – przyznaje w komunikacie Maria Bogajewska, prezes Arena.pl. – Powołane osoby są wyjątkowymi specjalistami w swoim fachu, więc był to dla nas naturalny wybór. Liczymy na duże wzmocnienie kompetencji zespołu i jeszcze wyższą dynamikę rozwoju. Na obecnym etapie Arena jest w fazie aktywnej rozbudowy i zmian, stąd decyzja o poszerzeniu grona kierowniczego spółki. W najbliższych miesiącach czeka nas wiele ciekawych projektów.

Rada nadzorcza Arena.pl zyskała także nowego członka w osobie Pawła Turno. Zasiadał on dotychczas w radach nadzorczych wielu spółek, takich jak Sygnity S.A. czy Kino Polska TV Sp. z o.o. Posiada też rozległe doświadczenie na gruncie rynku kapitałowego.

Jak wyjaśnia firma wzmocnienie kadry zarządczej ma związek z szeregiem działań, które spółka podjęła w tym roku w związku z „nowym startem” platformy. Arena.pl nawiązała partnerską współpracę z bankiem PKO, zapowiada utworzenie komplementarnych platform, uruchomiła marketing i rozważa przeniesienie notowań akcji na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

- Obecna sytuacja oraz widmo kolejnego lockdownu bardzo korzystnie wpływają na sektor e-commerce – ocenia Maria Bogajewska. - Należy też pamiętać o tym, że zbliżają się okresy zakupowe i wyprzedażowe, związane m.in. z Black Friday, Świętami czy Sylwestrem. Wprawdzie w tym roku wszystkie te wydarzenia odbywać się będą inaczej niż dotychczas, jednak na ten moment nie zauważyliśmy zmiany w zachowaniu konsumentów i wręcz notujemy podniesienie ruchu na platformie.

Czytaj także: Allegro kupiło resztę udziałów eBilet Polska

 

Dołącz do dyskusji: Kamil Bednarek i Bartosz Berliński w zarządzie Arena.pl. Odpowiadają za IT oraz marketing

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl