SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bayer zwolni 12 tys. osób. Sprzeda marki Dr. Sholl's i Coppertone

Firma farmaceutyczna Bayer zapowiedziała, że do 2021 roku zwolni ok. 12 tys. pracowników we wszystkich swoich oddziałach. Zamierza również pozbyć się marek Dr. Sholl's i Coppertone.

Article

Redukcja zatrudnienia w największym stopniu ma dotknąć zakłady w Niemczech. Zwolnienia mają objąć dział produkcji środków ochrony roślin oraz administrację firmy, m.in. księgowość, kontrolę, komunikację.

Władze Bayeru tłumaczą, że planowana redukcja zatrudnienia ma służyć zwiększeniu konkurencyjności firmy oraz przynieść efekt synergii w działalności firmy po przejęciu amerykańskiej spółki biotechnologicznej Monsanto. Działania te mają również zapewnić firmie możliwość generowania rocznego dochodu w wysokości ok. 2,6 mld euro rocznie.

Dodatkowo Bayer zapowiedział, że w niedługim czasie sprzeda takie marki, jak Dr. Scholl's – seria do pielęgnacji stóp, Coppertone – kosmetyki przeciwsłoneczne (obie marki kupiła cztery lata temu od Merck za 14 mld dolarów), 60 proc. udziałów w firmie Currenta oraz wycofa się z produkcji leków weterynaryjnych.

Zachodnie media podają jednak, że koncern Bayer ma problem po fuzji z firmą biotechnologiczną Monsanto - w USA firma walczy z licznymi pozwami o odszkodowania z powodu produkowanego przez Monsanto herbicydu glifosat. Jest to środek chwastobójczy, który został zakwalifikowany jako rakotwórczy.

Monsanto oskarżana jest o to, że nie poinformowała o jego szkodliwym działaniu. Bayer w sierpniu br. przegrał w Kalifornii proces w tej sprawie, a wtedy notowania akcji mocno spadły – o ponad jedną trzecią.

Z kolei sąd w San Franciso przyznał 46-letniemu mężczyźnie 289 mln dolarów uznając, że produkowany przez Monsanto środek chwastobójczy Roundup wywołał u niego chorobę nowotworową.

Według analityków podobnych pozwów przeciwko firmie może być ok. 9 tys.

Według władz Bayera zmniejszenie liczby pracowników oraz sprzedaż wybranych marek będą kosztować ponad 4 mld euro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bayer zwolni 12 tys. osób. Sprzeda marki Dr. Sholl's i Coppertone

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Amman
Kto o zdrowych zmysłach chciał kupić Monsanto - symbol wszystkiego co złe w przemyśle chemicznym...
To tak jakby BAYER chciał zjeść fugu ...może się uda, a może będzie zgon.
12 8
odpowiedź