SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Beata Pawlikowska odchodzi z Trójki. „Nie widziałam innego rozwiązania”

Dziennikarka i podróżniczka Beata Pawlikowska zrezygnowała ze współpracy z radiową Trójką po niespełna trzech miesiącach obecności na antenie. - Razem z Kubą Strzyczkowskim odeszła wizja nowej Trójki, którą chciał zbudować, nie widziałam innego rozwiązania, jak odejść z nim - skomentowała dziennikarka.

Beata Pawlikowska, fot. Facebook.com/BeataPawlikowska Beata Pawlikowska, fot. Facebook.com/BeataPawlikowska

Pawlikowska wróciła do Trójki z autorską audycją podróżniczo-muzyczna w połowie czerwca br. „Blondynka w Trójce” była nadawana co niedziela, między godz. 11.05 – 13.00.

W niedzielę rano dziennikarka poinformowała na Facebooku, że rezygnuje z dalszej współpracy. - W czwartek wieczorem niespodziewanie dowiedziałam się, że nowy dyrektor Trójki, Kuba Strzyczkowski, został odwołany. Razem z nim odeszła wizja nowej Trójki, którą chciał zbudować. W tej sytuacji nie widziałam innego rozwiązania jak odejść razem z nim. Dziękuję Wam za minionych dziewięć wspaniałych niedziel. Na pewno znów się spotkamy. Jeśli nie w radiu, to w filmach na moim kanale YouTube, w książkach i w Klubie Dobrych Wiadomości - skomentowała.

Odchodzą radiowcy z PR III

To już kolejna osoba, odchodząca ze stacji w ciągu ostatnich paru dni. Z Trójką w weekend pożegnał się też dziennikarz muzyczny, Marcin Cichoński. W krótkim oświadczeniu powtórzył argumenty z komunikatu wydanego przez zespół Trójki w czwartek (zamieściło go w mediach społecznościowych wielu dziennikarzy, m.in. Cichoński). Podkreślił, że podobnie jak inni pracownicy rozgłośni w obecnej sytuacji po odwołaniu Strzyczkowskiego czuje się oszukany.   - Ale tu nie chodzi wyłącznie o odejście Kuby Strzyczkowskiego, lecz po prostu o to, jak się traktuje ludzi - rozwinął dla portalu Wirtualnemedia.pl Cichoński.

W piątek natomiast wypowiedzenie złożył dziennikarz redakcji sportowej radiowej Trójki Jan Kałucki. - Po odwołaniu Kuby Strzyczkowskiego z funkcji Dyrektora Stacji jestem wkurzony. Zostałem oszukany i pokazano mi środkowy palec – napisał w mediach społecznościowych.

W czwartek prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odwołała Kubę Strzyczkowskiego z funkcji dyrektora Trójki. Nowym szefem stacji został Michał Narkiewicz-Jodko, który nadal będzie też dyrektorem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Jego zastępcami są Marek Wiernik i Piotr Kordaszewski, nierozwiązana wciąż pozostaje kwestia Mirosława Rogalskiego jako trzeciego wicedyrektora. Nowe szefostwo nie spotkało się jeszcze z zespołem, by przekazać jakie zmiany są szykowane dla anteny.

Z naszych informacji wynika jednak, że od poniedziałku mają się rozpocząć takie spotkania, które mają na celu uspokojenie sytuacji w radiu i zapobieżenie spodziewanym odchodzeniom. Na razie dziennikarze aktualności i redakcji muzycznej idą na urlopy, lub zwolnienia lekarskie i czekają na jesienną ramówkę, która na ostatecznie wyklarować sytuację.

Według badania Radio Track od maja do lipca br. udział Programu Trzeciego Polskiego Radia pod względem słuchania wyniósł 4,1 proc.

 

O tej porze w niedzielę rano zwykle zapraszałam Was na najnowsze wydanie programu „Blondynka w Trójce”. I tak też miało...

Opublikowany przez Beata Pawlikowska Niedziela, 23 sierpnia 2020

Dołącz do dyskusji: Beata Pawlikowska odchodzi z Trójki. „Nie widziałam innego rozwiązania”

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cyklista
- [ ] Jak zabiera się z głupoty ludziom niezaangażowanym ich ukochane głosy i tonacje to wkrótce nie tylko oni zaczynają się angażować, ale zaangażowani stają ich bliscy i dalsi znajomi, aż nagle głupcy odkrywają, że przegrali coś, co mogliby wygrać, gdyby zamiast głupotą kierowali się wyobraźnią.
0 0
odpowiedź
User
Kooozyra
No i brawo Beata. Trzeba mieć kręgosłup i cojones.
0 0
odpowiedź
User
Edward
I krzyż na drogę Pawlikowska, nie mąć już!
0 0
odpowiedź