SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bezrobocie w UE najwyższe wciąż w Polsce

Stopa bezrobocia wyniosła w listopadzie 7,7% w całej Unii Europejskiej (UE) wobec 7,8% w październiku i wobec 8,6% rok wcześniej.

Podał unijny urząd statystyczny Eurostat w piątkowym komunikacie. Bezrobocie w strefie euro kształtowało się w listopadzie na poziomie 7,6%, wobec 7,8% w poprzednim miesiącu i wobec 8,4% rok wcześniej.

Najniższy poziom wyrównanej sezonowo stopy bezrobocia w listopadzie odnotowano w Danii (3,3% w październiku), Holandii (3,8%), Irlandii (4,2%), Estonii (4,5%) i Austrii (4,6%). Najwyższe bezrobocie było wciąż w Polsce (13,6%), na Słowacji (12,3%) w Grecji (8,7% w III kw. 2006), Francji (8,6%) i Hiszpanii (8,4%).

Eurostat mierzy zharmonizowaną stopę bezrobocia jako procent osób w wieku 15-74 lata pozostających bez pracy, zdolnych podjąć zatrudnienie w ciągu najbliższych dwóch tygodni, którzy aktywnie poszukiwali pracy w ciągu ostatnich tygodni w odniesieniu do wszystkich osób w wieku produkcyjnym w danym kraju.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), stopa bezrobocia w listopadzie wyniosła 14,8%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bezrobocie w UE najwyższe wciąż w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl