SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Polsat pokaże rocznicowy koncert BGK dla Ukrainy. Budżet to 8,9 mln zł.

Bank Gospodarstwa Krajowego organizuje w rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie, 24 lutego w Jasionce pod Rzeszowem charytatywny koncert "Stay Together". Wystąpią polskie i ukraińskie gwiazdy, m.in.: Kuba Badach, Kayah, Edyta Górniak, Jamala, Julia Belei, Max Barskih. Wydarzenie transmitować będzie Polsat, a budżet imprezy finansowanej przez bank to 8,9 mln zł.

Bank Gospodarstwa Krajowego organizuje koncert charytatywny "Stay together", który odbędzie się 24 lutego br. o godzinie 20 w G2A Arena w Jasionce pod Rzeszowem. Wystąpią na nim polskie i ukraińskie gwiazdy, m.in.: Kuba Badach, Grzegorz Hyży, Kasia Kowalska, Ray Wilson, Edyta Górniak, Ira, Mała Armia Janosika, Kayah, Jan Borysewicz, Sound’n’Grace, Krystian Ochman, Julia Belei, Jerry Hail, Vivien Mort, Haydamaky, Jamala, Nadia Dorofeeva, Odyn V Kanoe, Cheev, Anna Trincher, Nastya Kamenskich, Mr Peltek, Max Barskih. Koncert poprowadzą: Paulina Sykut-Jeżyna i Oleg Bilecki.

- Chcemy głosem polskich i ukraińskich artystów przypomnieć, że wojna trwa. Potrzeba naszego wspólnego działania i solidarności, żeby ją zakończyć. Po raz kolejny głośno powiedzmy, że nie możemy być obojętni wobec bestialskich działań Rosji w Ukrainie. Poprzez ten koncert chcemy również podziękować wszystkim tym, którzy na różne sposoby wspierają ukraiński naród i zachęcić do dalszej pomocy - mówi Beata Daszyńska-Muzyczka, prezes BGK.

Transmisja będzie dostępna w Polsacie, ukraińskich stacjach TV Nova i Suspilne Kultura oraz w mediach społecznościowych od godziny 21:05. Tego samego dnia o 20.30 swój koncert dla Ukrainy pokazywać będzie też TVP1.

Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka pieniędzy dla Ukrainy. Pieniądze można wpłacać przez BLIK oraz bezpośrednio na specjalnie utworzone konto. Środki trafiają bezpośrednio do Narodowego Banku Ukrainy, który przeznacza je na niezbędne wydatki humanitarne i wojskowe.

Do tej pory na rachunku, który BGK otworzył w imieniu Narodowego Banku Ukrainy(NBU), zebrano ponad 65 milionów zł.

To już drugi charytatywny koncert BGK dla Ukrainy. W ub.r. wydarzenie zorganizowano w Warszawie w poniedziałek 25 kwietnia pod hasłem "Chwała Ukrainie". Koncert był transmitowany przez dostępny w Polsce kanał Ukraina 24 i radiową Trójkę, retransmitowała go też Telewizja Polska.

Koszt koncertu to 8,9 mln zł

Biuro prasowe BGK przekazało serwisowi Wirtualnemedia.pl, że budżet koncertu wynosi ok. 8,9 mln zł. To m.in. kwestie produkcyjne, budowa sceny, logistyka, oprawa. BGK zapewnia, że wszystkie koszty zostały przez bank dokładnie zweryfikowane i zaakceptowane. Nie uzyskaliśmy jednak odpowiedzi, czy występujące na koncercie gwiazdy otrzymają za udział w nim honorarium.
Przekazano nam również, że bank udostępnia sygnał z koncertu Polsatowi i ukraińskim mediom bezkosztowo. Wejście na koncert także jest bezpłatne.

Bank przy organizacji koncertu współpracował z agencją El Padre, gwiazdy koncertu dobierał reżyser Bolesław Pawica w porozumieniu z BGK.

Na organizowany w ub.r. koncert BGK wydał 8,5 mln zł. Taką kwotę bank spółce Bespoke. Firma ta odpowiadała m.in. za angażowanie i zawieranie umów z podwykonawcami, artystami, prelegentami, konferansjerami. Realizowała scenografię, nagrania audio i wideo, nagłośnienie. Była odpowiedzialna za druk i transport materiałów. Celem koncertu była promocja pomocy Ukrainie, ale szczególnie promocja działań organizatora, czyli BGK. Stroną artystyczną wydarzenia zajęła się firma WorldMedia, z którą Bespoke współpracowała przy organizacji koncertu.

Dołącz do dyskusji: Polsat pokaże rocznicowy koncert BGK dla Ukrainy. Budżet to 8,9 mln zł.

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tomek
Żałosne.
odpowiedź
User
good
Kto bogatemu zabroni?
odpowiedź
User
SaWW
Żenujące, to ma być próba poprawy wizerunku po aferze z ławeczkami BGK? Łatwo się wydaje cudze pieniądze, mam nadzieję że już niedługo.
odpowiedź