SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

W Biedronce rusza "Gang Swojaków": 12 maskotek i książka za naklejki przy zakupach za min. 50 zł

W czwartek 26 sierpnia w Biedronce (Jeronimo Martins Polska) startuje nowa akcja lojalnościowa "Gang Swojaków". Klienci w zamian za naklejki przy zakupach za minimum 50 zł będą mogli zdobywać maskotki z 12 zwierzętami i książkę o ich przygodach.

Article

Nowy "Gang Swojaków" Biedronki tworzy dwanaście maskotek. Sześć z nich ma magiczne zdolności i swojskie imiona. To: Bocian Bolek, Żółw Zenek, Sikorka Sonia, Raczek Romek, Meduza Milena i Wiewiórka Wiola. Biedronka zapowiedziała akcję na początku tego tygodnia.

Druga połowa Gangu jest za to bardziej realistyczna. Reprezentuje żyjące w Polsce gatunki zwierząt zagrożonych wyginięciem, a konkretnie: żubra, sóweczkę, wilka, morświna, jeża i rysia. Ich dobór też nie jest przypadkowy: to właśnie tym gatunkom pomoże sieć Biedronka we współpracy z Polskim Towarzystwem Ochrony Przyrody „Salamandra”, jedną z największych tego typu organizacji w Polsce, aktywnie pomagającą zwierzętom od niemal 30 lat.

- Nasza nowa akcja ma za zadanie dostarczać radości i pomóc młodym odbiorcom w poznawaniu polskiej przyrody, ale to nie wszystko. Gang Swojaków sprawi, że klienci naszej sieci będą mogli w wymierny sposób pomóc żyjącym w Polsce gatunkom zagrożonym. Jednocześnie, przyznając w ramach tej akcji dodatkowe punkty klientom nabywającym polskie produkty, ze szczególnym wskazaniem na polskie warzywa i owoce, wspólnie wydatnie wesprzemy polską gospodarkę i rolnictwo - Maciej Łukowski, członek zarządu i dyrektor działu zakupów sieci Jeronimo Martins Polska.

Jak zdobyć maskotkę Swojaka w Biedronce?

Aby zdobyć wybraną maskotkę z Gangu Swojaków, trzeba zdobyć określoną liczbę naklejek - każda otrzymujemy za wydane 50 zł w Biedronce.

Do zdobycia Bociana Bolka, Żółwia Zenka, Sikorkę Sonię, Raczka Romka, Meduzę Milenę albo Wiewiórkę Wiolę potrzeba 80 naklejek.

Natomiast żubr, ryś, sóweczka, wilk, morświn i jeż są do odebrania za 60 naklejek. Naklejkę można zaś zdobyć robiąc zakupy za minimum 50 zł.

Dodatkową naklejkę za każde wydane 50 zł otrzymają klienci za zakupy z wykorzystaniem karty Moja Biedronka, produktów tworzących wartość dla polskiej gospodarki w ramach akcji „Kupuj co polskie” Ponadto ekstra naklejki zdobywamy za kupno produktów specjalnych, dodatkowo oznaczonych na sklepowych półkach.  

Po raz kolejny dodatkową naklejkę będzie można też otrzymać za zakup warzyw i owoców, przy czym wyłącznie tych uprawianych w Polsce.

 

Punkty będzie można zbierać do 20 listopada 2021 r. we wszystkich sklepach sieci Biedronka w całej Polsce. Odbiór maskotek będzie natomiast możliwy do 1 grudnia tego roku lub do wyczerpania zapasów.

W ramach akcji dostępne też będą książki o przygodach Swojaków. Pierwszą z nich, „Gang Swojaków. O tym, że pomoc ma moc” autorstwa Renaty Piątkowskiej, będzie można odebrać po uzbieraniu 20 naklejek.

W Biedronce były już „Gang Świeżaków”, „Gang Słodziaków” i „Gang Fajniaków”

Od kilku lat w sklepach Biedronka od września do przełomu listopada i grudnia prowadzone są promocje, w których za uzbieranie odpowiedniej liczby naklejek przyznawanych za jednorazowe zakupy powyżej określonej wartości można otrzymywać maskotki.

W 2016 i 2017 roku zrealizowano dwie odsłony promocji „Gang Świeżaków”, w której za naklejki za zakupy można było otrzymywać maskotki symbolizujące owoce i warzywa. Jeronimo Martins Polska podało, że w odsłonie akcji w 2017 roku klienci odebrali ponad 6 mln pluszaków, a rok wcześniej ok. - 4,6 mln.W 2016 roku akcja okazała się tak popularna, że w wielu sklepach zaczęło brakować Świażaków. W odpowiedzi jesienią 2018 roku Lidl Polska w ramach akcji „Lidlaczki z Ryneczku” wprowadził do sprzedaży maskotki warzyw i owoców.

Jesienią 2018 i 2019 roku sieć prowadziła akcję Gang Słodziaków. W 2019 roku w ramach kampanii przyznano klientom ponad 7 mln maskotek.

Z kolei jesienią ub.r. zorganizowano „Gang Fajniaków”, w którym do zdobycia były maskotki symbolizujące obiekty przyrodnicze kojarzące się z ekologią. W ramach akcji klienci Biedronki zdobyli ponad 8 mln pluszaków.

Za kreację reklam Biedronki odpowiada agencja Duda Polska, a za planowanie i zakup mediów - dom mediowy Wavemaker.

Według danych Kantar Media w pierwszej połowie br. cennikowe wydatki reklamowe Jeronimo Martins Polska w mediach pozainternetowych wyniosły 160,58 mln zł, o 13,5 proc. mniej niż rok wcześniej.

W pierwszym kwartale br. przychody sieci Biedronka wyniosły 3,4 mld euro, co oznacza wzrost o 3,9 proc. rdr. Wpływy liczone w złotych zwiększyły się o 9,2 proc. rdr, a sprzedaż porównywalna - o 6,5 proc. Na koniec marca tego roku sieć Biedronka liczyła 3 130 sklepów, o 120 więcej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: W Biedronce rusza "Gang Swojaków": 12 maskotek i książka za naklejki przy zakupach za min. 50 zł

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
bromba i inni
Suma sumarum trzeba wydać kilka tysięcy PLN żeby otrzymać jednego małego koszmarka.
27 3
odpowiedź
User
taka_prawda
Gang Swojaków? to chyba meta komentarz obecnej sytuacji politycznej...
22 4
odpowiedź
User
griszka80
Dajta lepiej więcej cenówek na półkach i mniej palet pod nogami.
22 1
odpowiedź