SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Bioton przeprowadził ofertę publiczną obligacji zamiennych wartą ok. 100 mln zł

Spółka biotechnologiczna Bioton przeprowadziła ofertę publiczną i zarejestrowała w KDPW 399 obligacji zamiennych serii A na akcje serii Z o wartości 99,75 mln zł, poinformowała firma w komunikacie. Środki chce przeznaczyć na finansowanie 3-letniego programu inwestycyjnego.

"Celem przeprowadzanej przez spółkę emisji obligacji jest sfinansowanie części 3-letniego programu inwestycyjnego obejmującego rozwój mocy produkcyjnych, przeprowadzenie procesu rejestracji centralnej w UE rekombinowanej insuliny ludzkiej, rozwój oraz komercjalizację wstrzykiwacza do podawania insuliny Gensupen" - czytamy w komunikacie.

Wartość nominalna jednej obligacji wynosi 250.000 zł a łączna wartość nominalna wszystkich obligacji wynosi 99.750.000 zł. Cena emisyjna jest równa wartości nominalnej, podano również.

"Każdy z obligatariuszy będzie uprawniony do zamiany wszystkich lub części posiadanych przez niego obligacji na akcje serii Z w okresie zamiany, rozpoczynającym się w dniu emisji i kończącym się na trzy miesiące przed dniem wykupu (08.04.2013 r.).Cena zamiany (cena emisyjna) jednej akcji serii Z została ustalona na 0,22 zł" - czytamy dalej.

W końcu maja akcjonariusze Biotonu podjęli decyzję w sprawie emisji obligacji zamiennych na akcje serii Z. Łączna wartość nominalna emisji obligacji miała być nie wyższa niż 100 mln zł. Walne zgromadzenie zdecydowało także o warunkowym podwyższeniu kapitału poprzez emisję nie więcej niż 454.545.454 akcji zwykłych na okaziciela serii Z o wartości nominalnej 20 gr każda.

Bioton miał 21,10 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 19,74 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 54,20 mln zł wobec 55,97 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bioton przeprowadził ofertę publiczną obligacji zamiennych wartą ok. 100 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl