SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bloger modowy wycofał się z rankingu Kominka. „Dla mnie to wybitnie upokarzające”

Autor bloga Freestylevoguing.com poprosił Tomka „Kominka” Tomczyka o usunięcie z jego corocznego rankingu najbardziej wpływowych polskich blogerów. - Moje życie i moja praca opierają się na jakości. Dlatego nie akceptuję i nigdy nie będę akceptować podobnych rankingów, które są wytyczane numerkami, liczbami i raportami z SoTrender - stwierdził.

Tomek Tomczyk

Tomek Tomczyk

Tobiasz Kujawa, autor Freestylevoguing.com, w nowym rankingu Kominka nie znalazł się wśród 30 najbardziej wpływowych blogerów, tylko został wymieniony w kategorii Nadzieja Roku. Kujawa szybko poprosił Kominka, żeby usunął go z tej listy, a na swoim blogu szeroko opisał powody takiej decyzji.

- Przede wszystkim nie rozumiem, na jakiej podstawie zostałem uznany za „nadzieję”. Przykro mi, ale żadną „nadzieją” nie jestem. Mój blog, to również moje portfolio, dokumentacja wiedzy i doświadczenia. Na ich podstawie świadczę szereg komercyjnych usług, od rozmaitych konsultacji do realizowania komercyjnych projektów - stwierdził Kujawa. - Z jakiego powodu jakiś Kominek (przykro mi, z mojej perspektywy jest to właśnie “jakiś” bloger) rości sobie prawo do pokładania we mnie jakiejkolwiek nadziei? Mam do spełnienia jakieś oczekiwania? Kominkowi zależy na bezkompromisowej ocenie mody? Kompletnie tego nie rozumiem - dodał.

Bloger podkreślił, że w branży modowej nie liczy się masowa popularność, tylko wpływ na wąskie grono osób decyzyjnych. - Z tego powodu nigdy nie było moją ambicją szukanie ilości. Moje życie i moja praca opierają się za to na jakości. Jakości słowa, pomysłu, podejścia. Dlatego nie akceptuję i nigdy nie będę akceptować podobnych rankingów, które są wytyczane numerkami, liczbami i raportami z SoTrender - zadeklarował. - Właśnie z tego powodu, absolutnie żaden ranking nie ma takiej mocy, żeby justyfikować, albo negować moją obecność w internecie. Przykro mi, to tak nie działa - zaznaczył.

Dla Kujawy zdecydowanie ważniejsze jest to, że został wybrany przez magazyn „Elle” jednym z „20 najbardziej obiecujących dwudziestolatków polskiej branży mody”. - Tu się wszystko zgadza, bo jestem osobą obiecującą, ale w branży, a nie w blogosferze. Nie wspominając o tym, że to jest „Elle”, a nie jakiś Piecyk czy inna Koza - stwierdził bloger.

Przy okazji wytknął Kominkowi jego dosadny tekst o seksie (Kominek pisał w ten sposób o relacjach damsko-męskich przez pierwszych kilka lat prowadzenia bloga). - Panie Kominku, żyje Pan w rzeczywistości, która nie tylko jest dla mnie niezrozumiała i seksistowska. Jest na dodatek żenująco wulgarna. Równie wulgarna co głupota i bezmyślność - ocenił. - Jeśli oczekiwał Pan, że będzie miał do czynienia z blogereczką, która za każde zainteresowanie lub wzmiankę zatrzepocze rzęsami i uklęknie, być może tylko po to, żeby wprowadzić w życie zasady z tekstu swojego mentora, to żył Pan w błędzie. Nawet jeśli jest to tylko kreacja stworzona na potrzeby marketingowe, to z mojej perspektywy mieści się w ramach "obleśna" i "nieakceptowalna". I właśnie z tego powodu uważam, że bycie wymienionym na Pana blogu, chociażby tylko przez pół dnia, jest czymś wybitnie upokarzającym - podsumował.

Główna część rankingu Kominka podzielona została na trzy dziesiątki: złotą, srebrną i brązową. W pierwszej znaleźli się: Karolina Gliniecka (charlizemystery.com), Tamara Gonzales Perea (macademiangirl.com), Natalia Hatalska (hatalska.com), Michał Kędziora (mrvintage.pl), Jessica Mercedes Kirschner (jemerced.com), Julia Kuczyńska (madamejulietta.blogspot.com), Grzegorz Marczak (antyweb.pl), Przemysław Pająk (spiderweb.pl), Tomek Tomczyk (kominek.es) oraz Eliza Wydrych (fashionelka.pl).

Srebrną dziesiątkę utworzyli Maciej Budzich (mediafun.pl), Krzysztof Gonciarz (krzysztofgonciarz.com), Anna i Jakub Górnickiccy (podrozniccy.com), Matylda Kozakiewicz (segritta.pl), Artur Kurasiński (blog.kurasinski.com), Maciej Mazurek (zuchpisze.pl), Paweł Opydo (zombiesamurai.pl), Maria i Jakub Paskowie (oczekujac.pl), Andrzej Tucholski (jestkultura.pl) i Roman Zaczkiewicz (szarmant.pl).

W brązowej dziesiątce znaleźli się Katarzyna Gorol (jestemkasia.com), Michał Górecki (michal-gorecki.pl), Agnieszka Kaluga (zorkownia.blogspot.com), Łukasz Kielban (czasgentelmanow.pl), Monika Mikowska (jetem.mobi), Żorż Ponimirski (streetfoodpolska.pl), Jakub Prószyński (pijarukoksu.pl), Michał Szafrański (jakoszczedzacpieniadze.pl), Paulina Wnuk (frommovietothekitchen.pl) oraz Marlena Wróblewska (makoweczki.pl).

Przy tworzeniu rankingu, wzięto pod uwagę takie kryteria jak osobowość każdego blogera, treści umieszczane przez niego w serwisach społecznościowych, obecność w mediach tradycyjnych, działalność wokół własnej marki, umiejętność kreowania opinii, a także zasięg jego bloga. Kominek przygotował zestawienie po raz siódmy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bloger modowy wycofał się z rankingu Kominka. „Dla mnie to wybitnie upokarzające”

26 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
żenujący ranking zblazowanych gwiazdeczek, którym się w dupie poprzewracało ...
odpowiedź
User
Medioznaffca
O, o, o! Nareszcie ktoś głośno i dosadnie powiedział o Kominku to, co wiedzą wszyscy!
odpowiedź
User
merry
chryste jeden miał odwage. boze miej go w swojej opiece bo czeka go nalot demonów. serio
odpowiedź
User
he he
spokojnie, niedługo zrobią galę w kongresowej. zagra feel i rodowicz.
74 10
odpowiedź
User
Nie Oczekujac.pl
KOminek to jakiś tam bloger w którego nie wiadomo dla czego zapatrzeni są inni blogerzy ale tylko niektórzy - Są oni tak skromni i boscy jak on. Najlepsze jest w tym to że większość "blogerów" moderuje swoje blogi pod kątem komentarzy i nie wpuszczają na nie negatywnych komentarzy a praktycznie każdy negatyw to hejt.
Przykład takiego "blogera" to Marysia i Kuba z Oczekując.pl - logo inspirowane Kominkiem, jak Kominek coś napisze to następnego dnia oni dostają propozycję pisania książki ( chyba telefonicznej albo jak nie udało mi się zaistnieć w blogosferze), wszyscy ich kochają (tak wynika z komentarzy) a prawda jest taka że blog jest tak merytoryczny jak ulotka Amber Gold, ni to on parentingowy ni lifestyle - pond 2/3 wpisów to tu byliśmy tu jedliśmy a tu robiłam za gwiazdę. To pokazuje kto pisze te blogi a przynajmniej część ich i aż szkoda mi tych ludzi bo ani pióra ani polotu.
73 10
odpowiedź