SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bono zaśpiewał w kijowskim metrze, występ razem z ukraińskimi muzykami

W niedzielę wokalista Bono i gitarzysta The Edge z grupy U2 pojawili się nieoczekiwanie na jednej ze stacji metra w Kijowie i dali krótki występ. Towarzyszył im członkowie ukraińskiego zespołu Antytela, obecnie walczący w barwach obrony terytorialnej.

Bono i The Edge z ukraińskimi muzykami Article

- Prezydent Zełenski zaprosił nas, żebyśmy wystąpili w Kijowie na znak solidarności z Ukraińcami. Dlatego przyjechaliśmy, żeby to zrobić - napisali Bono i The Edge w niedzielę po południu na profilach U2 w mediach społecznościowych.

Muzycy pojawili się na stacji Chreszczatyk kijowskiego metra. Dali krótki występ, wykonali m.in. piosenkę „Stand by Ukraine” wspólnie z członkami ukraińskiego zespołu Antytela, którzy po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji dołączyli do wojsk obrony terytorialnej.

Na występ zostali zaproszeni dziennikarze, relacje szybko pojawiły się m.in. w mediach społecznościowych.

Ukrainę odwiedzili żona prezydenta USA i premier Kanady

W niedzielę w Ukrainie pojawiła się jeszcze jedna znana osoba z Zachodu - Jill Biden, żona prezydenta USA, odwiedziła miasto Użhorod położone przy granicy ze Słowacją. - W Dniu Matki (w USA - 8 maja) chciałam być z ukraińskimi mamami i ich dziećmi-– napisała Jill Biden na Twitterze, publikując zdjęcie ze spotkania na Ukrainie.

- W ciągu ostatnich kilku miesięcy, zbyt wielu Ukraińców musiało uciekać ze swoich domów, opuszczając swoich najbliższych - dodała Biden.

Biden przybyła z celowo nieogłaszaną wcześniej wizytą do Użhorodu, gdzie spotkała się z Ołeną Zełenską. Według informacji agencji AP, która powołuje się na amerykańskich dziennikarzy towarzyszących pierwszej damie USA Jill Biden spędziła na terytorium Ukrainy około dwóch godzin.

O wizycie poinformowała w Telegramie Zakarpacka Rada Obwodowa. „Wizyta pierwszej damy (Jill) Biden to demonstracja wsparcia dla Ukrainy ze strony wysokich przedstawicieli USA” – napisano.

Pierwsze damy Ukrainy i USA odwiedziły m.in. szkołę w Użhorodzie, gdzie rozmieszczono uchodźców z terenów kraju objętych wojną.

Wcześniej w niedzielę Jill Biden przebywała z wizytą w Koszycach na Słowacji, gdzie spotkała się m.in. z wolontariuszami i pracownikami centrum kryzysowego, pomagającego ukraińskim uchodźcom.

Z kolei premier Kanady Justin Trudeau odwiedził w niedzielę podkijowski Irpień, zrujnowany w trakcie rosyjskiej inwazji. Wizyta Trudeau nie była wcześniej zapowiadana.

- Właśnie miałem zaszczyt rozmawiać z premierem Kanady Justinem Trudeau. Przyjechał do Irpienia, by na własne oczy zobaczyć ten koszmar, do którego doprowadzili w naszym mieście rosyjscy okupanci - poinformował mer Irpienia Ołeksandr Markuszyn.

- Był w szoku. Zobaczył spalone i całkowicie zniszczone nie obiekty wojskowe, a domy mieszkańców Irpienia, którzy jeszcze niedawno cieszyli się życiem i mieli swoje plany na przyszłość – dodał urzędnik, dziękując władzom Kanady i wyrażając nadzieję, że kraj ten pomoże w odbudowie zniszczonych ukraińskich miast, w tym Irpienia.

Dołącz do dyskusji: Bono zaśpiewał w kijowskim metrze, występ razem z ukraińskimi muzykami

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Bh
Ależ ta wojna na Ukraine jest okrutna. Płaczą na cały świat jak Żydzi a robią takie cyrki.
0 0
odpowiedź
User
sick
Bono pajac czyli lans na trupach jak zawsze wszedzie gdzie wojna a pózniej zdjecia z bałwanem komikiem
0 0
odpowiedź
User
Zespół do walki z trollingiem
Bono pajac czyli lans na trupach jak zawsze wszedzie gdzie wojna a pózniej zdjecia z bałwanem komikiem


TrolI się wpìerdaIa, pogonić!
0 0
odpowiedź