SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Brainly zdobyło 30 mln dol. finansowania. Wśród inwestorów Naspers i Sebastian Kulczyk

30 mln dolarów to kwota jaką otrzymał polski startup Brainly w nowej rundzie finansowania. Większość tej kwoty pochodzi od koncernu Naspers, inni inwestorzy to Manta Ray i Runa Capital. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na nową wersję platformy oraz dalszą ekspansję startupu na globalnych rynkach.

 

Michał Borkowski, założyciel i szef BrainlyArticle

Brainly to platforma do wspierania procesu nauki szkolnej, dzięki której uczniowie z całego świata mogą poszerzać swoją wiedzę oraz mają zapewniony dostęp do wzajemnej nauki online. Obecnie z platformy korzystają uczniowie, rodzice i nauczyciele w ponad 35 krajach m.in. w USA, Indiach, Rosji, Indonezji, czy Brazylii. Według danych z lutego br. w Polsce liczba użytkowników serwisu przekroczyła 7 mln, zaś globalnie z platformy korzysta miesięcznie 150 mln internautów.

Jesienią 2017 r. Brainly pozyskało w ramach inwestycji 14 mln dol., głównie z funduszu Kulczyk Investments. Teraz poinformowano, że polski startup otrzymał w kolejnej rundzie finansowanie na poziomie 30 mln dol. Łącznie fundusze pozyskane przez Brainly to już 68,5 mln dol.

Środki, które zostaną przeznaczone na rozwój nowej wersji platformy, pochodzą w większości od obecnego inwestora, koncernu Naspers. W rundzie uczestniczyli również inni partnerzy, którzy już wcześniej wsparli Brainly: Manta Ray - fundusz VC Sebastiana Kulczyka oraz Runa Capita.

Według zapowiedzi środki finansowe uzyskane w ramach obecnej rundy inwestycyjnej Brainly przeznaczy na rozwój user experience oraz dalsze ulepszanie treści na platformie. Od dłuższego czasu bardzo istotnym punktem strategii firmy jest inwestowanie w jakość pomocy dostarczanej uczniom i rodzicom na Brainly. Ponadto fundusze pomogą w dalszej ekspansji i powiększeniu grona użytkowników, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, które są dla Brainly jednym z najbardziej kluczowych rynków.

- Każdy uczeń w pewnym momencie musi zmierzyć się z pewnymi trudnościami, kiedy napotyka coś, czego nie potrafi zrozumieć – zaznacza Michał Borkowski, CEO i współzałożyciel Brainly. - Ale nigdy wcześniej uczniowie nie mieli tak wielu możliwości aby uczyć się od siebie nawzajem. Na świecie jest ponad miliard uczniów, naszym celem jest dotarcie z Brainly do możliwie każdego z nich. Chcemy inspirować ich do wspólnego uczenia się, dając im niezbędne zasoby i narzędzia. Pozyskane finansowanie na pewno nam w tym pomoże – zapewnia Borkowski.

Krakowski startup powstał w 2009 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Brainly zdobyło 30 mln dol. finansowania. Wśród inwestorów Naspers i Sebastian Kulczyk

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tom
Bardzo się cieszę, gratuluje i trzymam kciuki.
Tymczasem czy ktoś zna jakieś wyniki finansowe tej firmy? Czy ona coś zarabia, czy na razie pali kasę?
odpowiedź
User
Koch
Nie "platforma do wspierania nauki szkolnej", jak to oni sobie pięknie wymyślili, lecz po prostu strona Q&A, w dodatku z odpowiedziami metodą prób i błędów. Takich stron regularnie powstaje sporo, dotychczas Google pozwalał im na wzrost, a późnej zawsze stopniowo je wycinał obniżając pozycję i prezentując odpowiedzi tuż pod polem wyszukiwania. Daję im cztery lata.
odpowiedź
User
adam
fajnie ze Kulczyk wspiera startupy
odpowiedź