SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Brainly zdobyło 30 mln dol. finansowania. Wśród inwestorów Naspers i Sebastian Kulczyk

30 mln dolarów to kwota jaką otrzymał polski startup Brainly w nowej rundzie finansowania. Większość tej kwoty pochodzi od koncernu Naspers, inni inwestorzy to Manta Ray i Runa Capital. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na nową wersję platformy oraz dalszą ekspansję startupu na globalnych rynkach.

 

Michał Borkowski, założyciel i szef Brainly Article

Brainly to platforma do wspierania procesu nauki szkolnej, dzięki której uczniowie z całego świata mogą poszerzać swoją wiedzę oraz mają zapewniony dostęp do wzajemnej nauki online. Obecnie z platformy korzystają uczniowie, rodzice i nauczyciele w ponad 35 krajach m.in. w USA, Indiach, Rosji, Indonezji, czy Brazylii. Według danych z lutego br. w Polsce liczba użytkowników serwisu przekroczyła 7 mln, zaś globalnie z platformy korzysta miesięcznie 150 mln internautów.

Jesienią 2017 r. Brainly pozyskało w ramach inwestycji 14 mln dol., głównie z funduszu Kulczyk Investments. Teraz poinformowano, że polski startup otrzymał w kolejnej rundzie finansowanie na poziomie 30 mln dol. Łącznie fundusze pozyskane przez Brainly to już 68,5 mln dol.

Środki, które zostaną przeznaczone na rozwój nowej wersji platformy, pochodzą w większości od obecnego inwestora, koncernu Naspers. W rundzie uczestniczyli również inni partnerzy, którzy już wcześniej wsparli Brainly: Manta Ray - fundusz VC Sebastiana Kulczyka oraz Runa Capita.

Według zapowiedzi środki finansowe uzyskane w ramach obecnej rundy inwestycyjnej Brainly przeznaczy na rozwój user experience oraz dalsze ulepszanie treści na platformie. Od dłuższego czasu bardzo istotnym punktem strategii firmy jest inwestowanie w jakość pomocy dostarczanej uczniom i rodzicom na Brainly. Ponadto fundusze pomogą w dalszej ekspansji i powiększeniu grona użytkowników, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, które są dla Brainly jednym z najbardziej kluczowych rynków.

- Każdy uczeń w pewnym momencie musi zmierzyć się z pewnymi trudnościami, kiedy napotyka coś, czego nie potrafi zrozumieć – zaznacza Michał Borkowski, CEO i współzałożyciel Brainly. - Ale nigdy wcześniej uczniowie nie mieli tak wielu możliwości aby uczyć się od siebie nawzajem. Na świecie jest ponad miliard uczniów, naszym celem jest dotarcie z Brainly do możliwie każdego z nich. Chcemy inspirować ich do wspólnego uczenia się, dając im niezbędne zasoby i narzędzia. Pozyskane finansowanie na pewno nam w tym pomoże – zapewnia Borkowski.

Krakowski startup powstał w 2009 roku.

Dołącz do dyskusji: Brainly zdobyło 30 mln dol. finansowania. Wśród inwestorów Naspers i Sebastian Kulczyk

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tom
Bardzo się cieszę, gratuluje i trzymam kciuki.
Tymczasem czy ktoś zna jakieś wyniki finansowe tej firmy? Czy ona coś zarabia, czy na razie pali kasę?
7 1
odpowiedź
User
Koch
Nie "platforma do wspierania nauki szkolnej", jak to oni sobie pięknie wymyślili, lecz po prostu strona Q&A, w dodatku z odpowiedziami metodą prób i błędów. Takich stron regularnie powstaje sporo, dotychczas Google pozwalał im na wzrost, a późnej zawsze stopniowo je wycinał obniżając pozycję i prezentując odpowiedzi tuż pod polem wyszukiwania. Daję im cztery lata.
6 0
odpowiedź
User
adam
fajnie ze Kulczyk wspiera startupy
2 3
odpowiedź