SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Akcjonariusze Brand24 łączą siły. Chcą wyższej ceny

Ponad 30 akcjonariuszy indywidualnych Brand24 zawiązało porozumienie. Wspólnie chcą, żeby cena za akcję zaproponowana przez Prowly.com została podwyższona przynajmniej o 20 proc.

Do porozumienia przystąpiło 34 akcjonariuszy mających łącznie 152 590 walorów Brand24, stanowiących 6,85 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Wspólnie odnieśli się do wezwania do sprzedaży jej akcji ogłoszonego pod koniec maja przez Prowly.com.

W wezwaniu zaproponowano 45,50 zł za sztukę. Prowly.com chce skupić pozostałe 944,6 tys. akcji Brand24, co wiązałoby się prawdopodobnie z wycofaniem spółki z giełdy.

Miesiąc wcześniej koncern Semrush, do którego należy Prowly.com, nał 57,58 proc. akcji Brand24 od Larq Capital i Unfold oraz założycieli spółki: Michała Sadowskiego i Piotra Wierzejskiego. Łącznie wartość transakcji to ok. 55 mln zł. Na tę kwotę złoży się transza za akcje za 43,03 mln zł oraz świadczenia earn-out w kwocie 3 mln dolarów, płatne po upływie 18 miesięcy od podpisania umowy.

Akcjonariusze odpowiadają na wezwanie do sprzedaży akcji Brand24

Według członków porozumienia akcjonariuszy 45,50 zł za akcję Brand24 to zdecydowanie za mało. Oczekują minimum 54,60 zł za sztukę, dopiero od tego poziomu rozważą sprzedaż posiadanych walorów.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Ich zdaniem cena 45,50 zł  nie odzwierciedla wewnętrznej wartości(stand-alone business) akcji Brand24. Przywołują raport z 9 kwietnia br. analityka z domu maklerskiego BOŚ, który podniósł cenę docelową akcji spółki z 48,80 zł do 56,20 zł.

Zaznaczają, że zaproponowano cena nie uwzględnia też możliwych synergii przychodowo-kosztowych po obu stronach transakcji, wynikającej ze strategicznej współpracy między Brand24 a Prowly i Semrush. - Na podstawie analizy BCG dokonanej na bazie 1385 transakcji na rynku publicznym w latach 2008-2022, stwierdzamy, iż średnio ok. 50 proc. potencjalnych post-transakcyjnych synergii uwzględniana jest przez kupującego w ofercie sprzedaży wobec akcjonariuszy sprzedających. Trudno oprzeć się wrażeniu, iż oferta Prowly / SEMRush całkowicie nie uwzględnia tego aspektu w ofercie wobec pozostających w spółce akcjonariuszy - stwierdzili.

Zapowiadają, że nie sprzedadzą posiadanych akcji po 45,50 zł za sztukę. - Niezależnie od przystąpienia innych akcjonariuszy do Porozumienia, na bazie rozmów i dyskusji w akcjonariacie jesteśmy przekonani, iż znakomita większość akcjonariuszy mniejszościowych popiera powyższe postulaty oraz oczekiwania cenowe Porozumienia w zakresie poprawy warunków cenowych Wezwania i przyłączy się do faktycznych działań w sprawie - zaznaczają.

Brand24, zajmujący się monitoringiem internetu, w ub.r. osiągnął wzrost przychodów sprzedażowych z 22,17 do 27,72 mln zł i zysku netto z 1,55 do 3,51 mln zł.

W poniedziałek na początku sesji giełdowej akcje Brand24 drożały o 1,7 proc. do 47 zł. Od początku stycznia br. kurs urósł o 30 proc., a przez minione 24 miesiące podwoił się.

Dołącz do dyskusji: Akcjonariusze Brand24 łączą siły. Chcą wyższej ceny

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
frymarczenie
A co maja zrobic, jak za grosze chce sie zrzucic spółke z GPW i oszwabic akcjonariat?
odpowiedź