SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agencja influencerska byłej menedżerki RASP i Marquarda urosła ponad dwukrotnie

Agencja influencer marketingu BrandLift, założona przez Karinę Hertel, w przeszłości związaną m.in. z Ringier Axel Springer Polska i Marquard Polska, w ub.r. osiągnęła wzrost przychodów o 158 proc. do 8,8 mln zł, a jej zysk netto zwiększył się z 577,3 tys. zł do 2,41 mln zł.

Karina Hertel, partner zarządzający agencji BrandLiftArticle

BrandLift rozpoczęła działalność pod koniec 2019 roku, oferuje działania influencer marketingowe (zarówno z nano- i mikroinfluencerami, jak też największymi twórcami). Wykorzystuje przy tym własną platformę technologiczną zapewniającą m.in. narzędzia do weryfikacji twórców oraz nadzór nad kampaniami w czasie rzeczywistym.

Pod koniec 2020 roku agencja informowała o wygraniu przetargów na obsługę komunikacji influencerskiej Hortexu i Pepco. W ub.r. realizowała też działania m.in. dla marek Orbit, Herbapol, Bambino, JYSK, Nivea, Beko, Yes2Move, Osram, Izera, PBKM i Amica

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Koszty operacyjne BrandLift zwiększyły się dużo słabiej od przychodów - o 120 proc. do 6,15 mln zł. Wydatki pracownicze poszły w górę z 513,2 tys. zł do 1,09 mln zł, a koszty określone jako pozostałe - z 2,25 do 5,03 mln zł.

1,2 mln zł na dywidendę

Agencja osiągnęła w ub.r. 2,41 mln zł zysku netto, wobec 577,3 tys. zł rok wcześniej. Kwota zapłaconego podatku dochodowego zwiększyła się z 54,2 do 240,1 tys. zł.

50 proc. udziałów BrandLift mają Karina Hertel i spółka BT Communication, w której wspólnikami są menedżerowie zarządzający agencją 38PR: Katarzyna Życińska, Zbigniew Badziak i Grzegorz Jarosz (mają po mniej więcej jednej trzeciej walorów).

Udziałowcy BrandLift zdecydowali, że z zeszłorocznego zysku wypłacono im 1,2 mln zł dywidendy, a 1,21 mln zł przekazano na kapitał zapasowy agencji.

Karina Hertel od połowy 2015 do kwietnia 2017 roku pracowała w Ringier Axel Springer Polska jako dyrektor zarządzająca segmentu lifestylowego. Wcześniej przez wiele lat była związana z Marquard Media Polska, w latach 2012-2015 pełniła tam funkcję dyrektora reklamy ds. nowych mediów, a przedtem była szefem reklamy „Pani Domu” i pracowała w dziale magazynów męskich.

W poniższej grafice bieżący rok obrotowy to 2021 r., a poprzedni - 2020 r.

Dołącz do dyskusji: Agencja influencerska byłej menedżerki RASP i Marquarda urosła ponad dwukrotnie

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Czesław Sekuła
Co to znaczy "komunikacja influenserska" ???
odpowiedź
User
Cai_lun
Co to znaczy "komunikacja influenserska" ???

Też nie wiem, może też dlatego nie miałem w ub.r.. dywidendy 2,41 mln zł
odpowiedź
User
Dykta+
Kraj kolonialny nad Wisłą, to wszystko musi się nazywać po angielsku. Na każdym kroku słoma z butów. Wnet za język polski będą kary więzienia w dykcie nad Wisłą.
odpowiedź