SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Brendan Iribe, współtwórca Oculusa odchodzi z Facebooka. W tle koniec projektu Oculus Rift 2

Brendan Iribe, współtwórca i były szef firmy Oculus zapowiedział swoje odejście z Facebooka, do którego przeszedł wraz z firmą 4 lata temu. Iribe planuje kolejny etap w swoim życiu, jednak jego odejście zbiega się z rezygnacją przez Facebook z projektu gogli Oculus Rift 2.

Brendan Iribe oraz Palmer Luckey założyli firmę Oculus VR w 2012 r., sztandarowym produktem startupu były gogle do obsługi wirtualnej rzeczywistości.

W 2014 r. Oculus został przejęty przez Facebooka za kwotę 2 mld dol., a po całkowitym wchłonięciu firmy przez serwis Marka Zuckerberga Iribe został szefem działu zajmującego się konstruowaniem gogli VR.

Na początku 2017 r. z Facebooka odszedł Luckey, teraz zaś swoją rezygnację i opuszczenie serwisu zapowiedział Iribe. W komunikacie współtwórca Oculusa nie podał precyzyjnie przyczyn odejścia. Wspomniał jedynie czas spędzony nad tworzeniem tak innowacyjnego urządzenia jak gogle VR oraz enigmatycznie zapowiedział otwarcie nowego rozdziału w swoim życiu.

Rezygnacja Iribe ze stanowiska zbiega się jednak z odwołaniem przez Facebooka projektu wprowadzenia na rynek gogli Oculus Rift 2, które miały współpracować z komputerami PC. Firma Zuckerebrga postanowiła skupić się na rozwijaniu odmiany gogli które do swojego działania nie wymagają żadnego zewnętrznego sprzętu.

Iribe jest w ostatnim czasie kolejną odchodzącą osobą ze spółek przejętych niegdyś przez Facebook. Pod koniec września z pracy w Facebooku zrezygnowali Kevin Systrom i Mike Krieger, założyciele Instagrama, zaś w maju br. Facebook opuścił Jan Koum, współtwórca komunikatora WhatsApp.

W II kwartale 2018 roku Facebook zanotował przychód w wysokości ponad 13 miliardów dolarów, a zysk netto wzrósł do 5,1 miliarda dolarów.

 

Dołącz do dyskusji: Brendan Iribe, współtwórca Oculusa odchodzi z Facebooka. W tle koniec projektu Oculus Rift 2

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl