SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Bruno Duthoit prezesem Orange Polska

Rada nadzorcza Orange Polska powołała w czwartek Bruno Duthoit na stanowisko prezesa firmy. Zastąpił Macieja Wituckiego, który został przewodniczącym rady nadzorczej spółki.

Bruno Duthoit, prezes Orange Polska Article

Bruno Duthoit jest absolwentem Politechniki Paryskiej oraz francuskiej Krajowej Wyższej Szkoły Telekomunikacji (École Nationale Supérieure des Télécommunications). Karierę zawodową rozpoczął jako inżynier w spółce France Télécom (obecnie Orange). Wkrótce awansował na stanowisko zastępcy dyrektora regionalnego ds. inwestycji sieciowych w regionie Dolnej Normandii, które zajmował do 1983 roku. Przez następne sześć lat piastował kierownicze stanowiska w administracji publicznej, w Międzyresortowej Delegaturze ds. Planowania Przestrzennego i Rozwoju Regionalnego (DATAR), na szczeblu regionalnym i krajowym. W 1991 roku powrócił do Orange, stając na czele przedstawicielstwa firmy w Czechach i Słowacji.

W latach 1996-2013 Duthoit był prezesem lub członkiem zarządu szeregu zagranicznych spółek zależnych Grupy, w tym między innymi prezesem Orange Slovensko (1996-1999), Orange Moldova (2006-2008), Orange Armenia (2008-2012) oraz Ethiotelecom w Etiopii (2012-2013). Od 2001 do 2006 roku był członkiem zarządu Telekomunikacji Polskiej, odpowiadając za szeroki wachlarz zagadnień: od transformacji poprzez sprzedaż, marketing i obsługę klientów po strategię i inwestycje

Przypomnijmy, że z końcem br. należące do Orange spółki Telekomunikacja Polska i PTK Centertel połączą się operacyjnie (więcej na ten temat). Koncern przenosi się właśnie do przeniosą się do nowej siedziby - Miasteczka Orange, gdzie będzie pracować 3,35 tys. osób (przeczytaj o tym więcej).

W I połowie br. Orange Polska zanotowało 6,57 mld zł przychodów (8,6 proc. mniej niż rok wcześniej) i 157 mln zł skonsolidowanego zysku netto w porównaniu z 497 mln zł zysku rok wcześniej (więcej na ten temat). Na koniec czerwca br. telekom miał 14,947 mln klientów telefonii komórkowej i 4,899 mln użytkowników telefonii stacjonarnej (zobacz szczegóły).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Bruno Duthoit prezesem Orange Polska

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xymena Bukowska
I kondycja firmy od tego czasu słabnie. Nie za bardzo orientujący się w lokalnych realiach Francuzik roztrwoni już zupełnie przewagę, jaką dawał Orange zakup monopolisty w Polsce. Teraz dopiero widać jakim wielkim błędem była pseudoprywatyzacja TPSA.
10 8
odpowiedź