SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

"Bursztynowe mikrofony" przyznane

"Bursztynowe mikrofony" dla najlepszych pracowników Radia Gdańska.

Począwszy od roku 1995 Zarząd Radia Gdańsk rokrocznie przyznaje odznakę Bursztynowego Mikrofonu wybitnym osobowościom radiowym za szczególne zasługi dla rozwoju publicznej radiofonii na Wybrzeżu. W tym roku Bursztynowymi Mikrofonami zostali wyróżnieni:

Marzena Harasimowicz - Swoją przygodę z radiem zaczęła jako uczennica liceum prowadząc audycje dla młodzieży a Radiu Koszalin. W Radiu Gdańsk pracuje od 1998 roku. Przygotowuje i prezentuje serwisy informacyjne, prowadzi magazyn "To Przyniósł Dzień" oraz   podsumowanie wydarzeń tygodnia "To Przyniósł Tydzień". Bliskie są jej sprawy społeczne. Za promowanie i przybliżanie w radiowych audycjach życia osób niepełnosprawnych otrzymała wyróżnienie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób  Niepełnosprawnych. Z wykształcenia jest historykiem, uwielbia biografie kobiet z XIX wielu oraz operę. 

Bernard Kamzol - z radiem związany od 50 lat. Obecnie na emeryturze, ale stale współpracuje z zespołem realizacji. Człowiek legenda, nie ma osoby w radiu, która by go nie znała. Niemalże od zawsze związany z transmisją i wozem dźwiękowym. W czasie 50 lat pracy nie opuścił ani jednego dnia z powodu choroby. Jest wybitnym znawcą tajników "kuchni" radiowej. Uchodzi za specjalistę od spraw niemożliwych.

Marcin Malinowski - Od ponad 14 lat pracownik biura techniki. Zajmuje się utrzymaniem całego sprzętu radiowego i telekomunikacyjnego w dobrym stanie. Od czasu powstania RG Studia pełni funkcję inżyniera studia. Bardzo ceniony za swoją dużą wiedzę techniczną, skromność i takt. Wzbudza podziw i zdziwienie wśród kolegów i koleżanek, gdyż niezależnie od pory roku, zawsze chodzi w koszulkach z krótkim rękawkiem, a do pracy przyjeżdża rowerem.

Tomasz Olszewski - humanista i wytrawny polonista, poeta śpiewający, kompozytor i autor tekstów. Autor wielu płyt m. in. "Przesiadka" i "Lajf"  oraz tekstów poetyckich. Także tłumacz. Prezenter radiowy od ponad 11 lat. Słynie z celnych komentarzy i specyficznego poczucia humoru, zjednując tym część swego audytorium. Szczery w antenowych wypowiedziach. Prowadzi rozmowy z ludźmi kultury i sztuki w Salonie Artystycznym oraz autorską  audycję "Tekstylia". Wielbiciel kotów i znakomitej, wykwintnej kuchni. Uważa, że najbardziej groźni są ludzie bez poczucia humoru. Gdyby nie robił tego, co robi - chciałby prowadzić autorską kuchnię.

Włodzimierz Raszkiewicz - Prezenter radiowy. Z radiem związany od 15 lat. Na antenie prowadzi ciekawe audycje o podróżach. Stale szuka ciekawych ludzi - hobbystów, pasjonatów, których zaprasza do programu Radioaktywni. Jego największą miłością jest oliwskie ZOO, fascynuje go przyroda, podróże po ciekawych zakątkach Pomorza, które prezentuje w audycji "Zwiedzaj nie śpij". Zawsze pogodny i uśmiechnięty, lubi długo spać i kocha rowerowe wycieczki.

Anna Sobecka - z Radiem Gdańsk związana jest od ponad 20 lat. Do Gdańska przyjechała  z radia Zielona Góra.  Dziennikarka - publicystka zajmuje się problematyką kulturalną, artystyczną i literacką. Na antenę przygotowuje rozmaite audycje, obecnie są to:  "Radiowa Antologia Pisarzy Wybrzeża", "Radiowy Exlibris", "Kalejdoskop" (magazyn mniejszości narodowych), "Rodowody Pomorskie", "Pasje"(portrety niebanalnych osób), Mandragora" (wspólnie z Iwoną Borawską), relacje i reportaże z wydarzeń kulturalnych. Współpracuję z programem II Polskiego Radia w Warszawie (m.in.: magazyny kulturalne: "Rezonans", "Wiadomości Kulturalne" a także "Zagadki literackie", "Pisarze o muzyce.

Zygmunt Sójka - dziś emerytowany dziekan Wydziału Zarządzania i Marketingu w Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie,  profesor ekonomii. W roku 1945 pojawił się w Radiu Gdańsk za sprawą Haliny Hohendlingerowej, zwanej ciocią Halą, którą poznał pracując w radiu w Wilnie. Był pierwszym spikerem Radia Gdańsk. Pracował do 1947 roku - również jako lektor i aktor. Był w Związku Zawodowym Artystów Scen Polskich - sekcja radiowa. Jest członkiem m. in. Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, Gdańskiego Towarzystwa Naukowego, Polskiego Towarzystwa Nautologicznego. Słucha chętnie dobrej muzyki, kocha teatr i pracę w ogródku.

Iwona Wysocka
Radiowiec od 13 lat, z tego w większości pracy w redakcji serwisów. Obecnie redaguje radiową stronę internetową oraz audycje "Barometr Ekonomiczny" i "Barometr Morski".
Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Interesuje się ekonomią. Przy swoim niewielkim wzroście dysponuje niezwykle silnym głosem (albo duża skalą głosu).  Marzyła o tym, aby zostać śpiewaczką operową. Wesoła i żywiołowa, lubi aktywny tryb życia, jeździ na rolkach i jest wielką miłośniczką opery oraz literatury sf.

Przypomnijmy, że w dniach 16-19 czerwca Radio Gdańsk świętuje swoje 60-te urodziny (więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: "Bursztynowe mikrofony" przyznane

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl