SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były naczelny "Pulsu Biznesu" zakłada nowe medium. Wśród inwestorów Rafał Brzoska

Grzegorz Nawacki, wieloletni redaktor naczelny „Pulsu Biznesu", buduje nowy serwis z jakościowymi treściami – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Projekt pozyskał inwestorów, wiodącym jest fundusz RiO, należący do Rafała Brzoski. Start na jesieni.

Grzegorz Nawacki, fot. Magdalena LatoszyńskaGrzegorz Nawacki, fot. Magdalena Latoszyńska

Na mapie polskich mediów w tym roku pojawi się nowy gracz – portal internetowy z segmentu premium, o profilu ekonomicznym, ale poszerzony o inną tematykę. Tworzy go Grzegorz Nawacki, dziennikarz z blisko 20-letnim stażem, który w kwietniu, niespodziewanie zrezygnował po wielu latach z funkcji redaktora naczelnego “Pulsu Biznesu” (Bonnier Business Polska). Z tytułem był związany prawie dwadzieścia lat. 

Nawacki zapowiada w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że nowy projekt skierowany będzie nie tylko do przedsiębiorców, ale do wszystkich poszukujących jakościowego, ambitnego dziennikarstwa.  

– Nie będziemy skupiać się tylko na gospodarce i biznesie, tematyka będzie znacznie szersza i pojawią się tematy, które pozostają poza orbitą krajowych mediów, co sprawi, że będziemy się mocno wyróżniać. Tworzymy medium nowej kategorii dla ludzi ciekawych świata, poszukujących rzetelnych i pogłębionych informacji oraz analiz, a nie szybkich newsów. Nie będzie w nim clickbaitów i dezinformacji, nie będziemy ścigać się na zasięgi i odsłony, bo to prowadzi do marnowania czasu czytelników. Zamiast setek informacji dziennie, będziemy publikować starannie wyselekcjonowane. Dzięki temu, w jaki sposób będziemy je opisywać, czytelnicy nie będą tylko o czymś poinformowani, ale zrozumieją, co i dlaczego się wydarzyło oraz co z tego wynika. Wyróżniać będziemy się także pod względem technologii i strategii monetyzacji  – mówi Grzegorz Nawacki, redaktor naczelny projektu, którego nazwa na razie pozostaje tajemnicą.

Zobacz: Kolejne odejścia z „Pulsu Biznesu”. Żegnają się kluczowi pracownicy

Nawacki rusza z nowym projektem

Serwis ma ruszyć jesienią. Trzon zespołu będą stanowić doświadczeni dziennikarze, pracujący do tej pory w uznanych redakcjach. Na starcie w redakcji ma pracować 15-20 dziennikarek i dziennikarzy. W kolejnych latach zespół ma się podwoić. Ale, jak mówi Nawacki, w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, to nie liczba, lecz doświadczenie i umiejętności dziennikarzy będą najważniejsze.  

Będziemy idealnym miejscem pracy dla ambitnych dziennikarzy, którzy chcą się ścigać na jakość, a nie ilość. Codziennie prowadzę rozmowy z osobami które zapraszam do współtworzenia projektu, kilkanaście już przyjęło zaproszenie. W pionach odpowiadających za monetyzację i markę będą z nami najlepsi na rynku. Mamy przemyślaną strategię, ambitny plan i cele, a dzięki inwestorom komfort budowania wartości w długim terminie. Wspiera nas wyłącznie prywatny kapitał, a wszystkie decyzje są w rękach osób tworzących projekt i na co dzień zaangażowanych w jego rozwój, dzięki czemu nigdy nie będziemy korporacją i zawsze będziemy niezależni. Zapraszamy każdego, kto chciałby współtworzyć projekt inny niż wszystkie – mówi Grzegorz Nawacki.

Inwestorem fundusz Rafała Brzoski

Start-up założony przez Grzegorza Nawackiego jest finansowany przez założyciela oraz inwestorów zewnętrznych zarówno polskich, jak i zagraniczne, renomowane fundusze. Głównym inwestorem został fundusz RiO Family Office należący do Rafała Brzoski, twórcy InPostu i inwestora w kilkudziesięciu innowacyjnych projektach. 

– Poznałem Grzegorza wiele lat temu i uważam go za świetnego dziennikarza ekonomicznego. Dobre jakościowo media wyróżnia misja budowania etosu przedsiębiorcy, integracji środowiska biznesowego, a przez to wspierania rozwoju gospodarczego Polski w Europie i na świecie – mówi Rafał Brzoska.  

Zobacz: Rekordowa zbiórka na Wielkej Aukcji Charytatywnej TOP Charity 2024

- Wizja, strategia i plan, które zaprezentował, są bardzo dobrze przemyślane i przygotowane, a Grzegorz jest founderem z pasją, dlatego wspólnie z innymi inwestorami uwierzyliśmy w ten projekt. Bardzo się cieszę, że mój zespół funduszowy wspiera finansowo niezależny, profesjonalny i ambitny projekt medialny. W świecie napięć geopolitycznych i szalejącej dezinformacji wolne i jakościowe media są niezwykle potrzebne – mówi Zbigniew Wójcik, partner zarządzający funduszu RiO.  

Dołącz do dyskusji: Były naczelny "Pulsu Biznesu" zakłada nowe medium. Wśród inwestorów Rafał Brzoska

32 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tom
No to jest gruby news! Ambitny projekt, ale wygląda na solidnie przygotowany. Fajnie, zamieszanie na rynku mediów potrzebne, bo strasznie on skostniały i z pikujacą jakością
odpowiedź
User
News
Idealny news na upalne dni hahaha. To będzie największa internetowa lodziarnia! Z tego GN jest znany i na tym zna się najlepiej!
odpowiedź
User
Do Tom
oj ktoś tu chyba przebierał nóżkami, żeby skomentować w pr/markstingowy sposób swój projekt😉
odpowiedź