SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były szef CBA Ernest Bejda w zarządzie PZU

Do zarządu PZU został powołany Ernest Bejda. Wcześniej był m.in. szefem i zastępcą szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Ernest Bejda, fot. TV REpublikaErnest Bejda, fot. TV REpublika

Rada nadzorcza PZU powołała Ernesta Bejdę do zarządu PZU na kadencję obejmującą lata obrotowe 2020-2022.

Bejda od grudnia 2015 roku pełnił obowiązki szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W lutym 2016 roku został powołany na stałe na to stanowisko, zajmował je przez czteroletnią kadencję.

W latach 2006-2009 Ernest Bejda był wiceszefem CBA. Współpracował też ze spółką Srebrna zarządzaną przez polityków PiS i ich bliskich współpracowników.

Ernest Bejda jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Zmiany w zarządzie PZU

W połowie lutego br. z zarządu PZU odeszła Aleksandra Agatowska, jednocześnie objęła funkcję prezesa PZU Życie. W połowie marca ze stanowiska prezesa PZU zrezygnował Paweł Surówka, który kierował firmą od kwietnia 2017 roku.

Rada nadzorcza PZU w jego miejsce powołała dr hab. Beatę Kozłowską-Chyłę, która wcześniej była m.in. w radzie nadzorczej PZU, TFI PZU i PTE PZU oraz w zarządzie PZU.

Obecnie Kozłowska-Chyła jest też przewodniczącą rady nadzorczej Grupy Lotos, członkiem rady legislacyjnej przy premierze, rady ds. przedsiębiorczości przy prezydencie oraz zespołu komisji ds. reformy nadzoru właścicielskiego przy ministrze aktywów państwowych.

W połowie marca do zarządu PZU, ze skutkiem od początku czerwca, została powołana Małgorzaty Kot, przy czym w środę wycofała swoją zgodę na zasiadanie w zarządzie.

W ub.r. grupa kapitałowa PZU zanotowała 40,72 mld zł przychodów sprzedażowych i 5,18 mld zł zysku netto, wobec 38,52 mld zł przychodów i 5,37 mld zł rok wcześniej.

najnowsze wiadomości

Dołącz do dyskusji: Były szef CBA Ernest Bejda w zarządzie PZU

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ford
Koryto jest bogate w dla partyjnych
odpowiedź
User
widz555
Tarcza kryzysowa dla „naszych” w pełnej krasie.
odpowiedź