SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Platforma Canal+ ostrzega abonentów przed atakami hakerów

Platforma cyfrowa Canal+ rozesłała swoim abonentom komunikat, w którym ostrzega przed nasilającymi się włamaniami na konta klientów. Działania hakerów mogą skończyć się niepożądanym podwyższeniem opłat za pakiety.

Article

Treść ostrzeżenia, który Canal+ rozesłał do skrzynek użytkowników w „Strefie Abonenta” opublikował portal HDTV Polska. -  Drogi Abonencie, w związku z zaobserwowanymi próbami ataków hakerskich polegającymi na nieuprawnionym dostępie do kont w Strefie Canal+ i możliwości zmiany wybranej oferty programowej, zalecamy zachowanie szczególnej ostrożności i przypominamy o stosowaniu się do poniższych zasad cyberbezpieczeństwa - czytamy w komunikacie.

Jak uniknąć ataku hakerskiego?

Canal+ udziela też wskazówek jak uniknąć ataku hakerskiego. - Nie wykorzystuj tych samych haseł i loginów, które stosujesz w innych aplikacjach, sklepach internetowych, serwisach internetowych/VOD, na forach, czy portalach internetowych (w przypadku np. wycieku danych ze sklepu internetowego osoba nieuprawniona może uzyskać dostęp do Twojego konta w innym serwisie internetowym, do którego logujesz się za pomocą tego samego loginu i hasła); regularnie zmieniaj hasła i nie udostępniaj ich nikomu. Mocne hasło to skomplikowane hasło (hasło powinno zawierać minimum 8 znaków, w tym znaki specjalne, liczby, duże i małe litery); nie podawaj danych osobowych na niezaufanych lub nieznanych stronach internetowych; ignoruj e-maile z prośbą o uwierzytelnienie lub dane do logowania; skanuj programem antywirusowym komputer lub inne urządzenie, z którego następuje logowanie do Strefy Canal+; zabezpiecz komputer lub inne urządzenie m.in. poprzez regularne pobieranie i instalowanie aktualizacji; nie korzystaj z linków, do których nie masz pewności, że pochodzą one od Canal+ Polska; nie wchodź na podejrzane i nieznane strony internetowe - zwracaj uwagę na adresy URL stron, które odwiedzasz. Takie strony mogą zainfekować Twoje urządzenia złośliwym oprogramowaniem - brzmi treść ostrzeżenia.

Zobacz także: Eleven Sports 1 4K w ofercie Canal+

Po co hakerzy podwyższają pakiety?

Podwyższanie pakietów, aby zawierały najdroższe kanały może mieć związek z rosnącym piractwem internetowym. Wiele osób korzysta z takich samych haseł do wielu różnych serwisów, a więc także na przykład do Canal+ online. Każdy abonent platformy Canal+ może korzystać z oferty online na jednym urządzeniu. Klienci, którzy korzystają z Canal+ online subskrypcyjnie, a więc bez umowy, nawet na dwóch urządzeniach. Hakerzy mogą więc sprzedawać dostęp do pozyskanych kont w Canal+ online. Zwróciliśmy się do platformy cyfrowej z pytaniem o skalę ataków hakerskich. Nie otrzymaliśmy jednak odpowiedzi.

Canal+ ma na świecie 22,1 mln abonentów

Pod koniec I półrocza 2021 roku Canal+ miał 22,1 mln abonentów, w tym 8,9 mln w samej Francji. W analogicznym okresie ub.r. abonentów było 20,4 mln. Przychody z działalności telewizyjnej we Francji wzrosły o 1,7 proc. Z kolei na zagranicznych rynkach, gdzie Canal+ jest dostępny o 4,4 proc. Przyczynił się do tego wzrost liczby abonentów. W ciągu całego roku przybyło ich 1,4 mln. Zyski Canal+ poprawiły się w porównaniu z I półroczem ub.r. EBITDA wzrosła z 300 do 330 mln euro.

Ostatnie wyniki dotyczące kondycji spółki nad Wisłą pochodzą sprzed roku. Wówczas Canal+ miał 2,37 mln zł klientów bezpośrednich (0,3 proc. więcej niż rok wcześniej), czyli korzystających z Platformy Canal+, oferty telekomunikacyjnej, serwisów VoD i jej pakietów na platformie Player należącej do TVN Grupy Discovery.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Platforma Canal+ ostrzega abonentów przed atakami hakerów

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
republikabananowa
snapshot databasing (maciorek.piwko.pl) networking novell (tomasz-tatar.pl) - to nie jest kraj dla starych ludzi (porto alegre) i morze (buena vista)
odpowiedź