SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CCC chce kupić Gino Rossi, daje 27,7 mln zł za 100 proc. akcji

Firma obuwnicza CCC chce przejąć konkurencyjną firmę Gino Rossi. Wezwała do sprzedaży jej akcji.

Article

Spółka CCC wezwała za pośrednictwem Domu Maklerskiego PKO BP do sprzedaży 50 333 095 akcji Gino Rossi stanowiących 100 proc. kapitału firmy. Oferuje 0,55 zł za akcję, wyceniając tym samym spółkę na 27,68 mln zł. CCC w ramach wezwania będzie nabywającym te akcje.

W przypadku braku przedłużenia okresu przyjmowania zapisów w wezwaniu zapisy potrwają od 2 do 31 stycznia 2019 roku. Na zamknięciu 7 grudnia br. akcje Gino Rossi notowane były po 0,43 zł za sztukę - 5 proc. więcej niż wcześniej.

Na początku grudnia br. spółka CCC zawarła z mniejszościowymi akcjonariuszami Gino Rossi, czyli Janem Pilchem i Krzysztofem Bajołkiem, którzy mają łącznie 30,15 proc. akcji Gino Rossi, że ci odpowiedzą na wezwanie.

Jednym z warunków skutecznego przeprowadzenia wezwania jest zawarcie pomiędzy CCC o Gino Rossi umowy o współpracy strategicznej, która ma zawierać m.in zgodę na due dilligence i plan restrukturyzacji Gino Rossi.

We wrześniu br. firma Gino Rossi i jej spółka zależna GR Trade Mark zawarły z grupą kapitałową CCC umowę dotyczącą współpracy biznesowej oraz licencji, mającej na celu poszerzyć zakres dystrybucji towarów i marki Gino Rossi na istniejących i nowych rynkach. Współpraca ta według założeń ma przynieść spółce 15-18 mln zł przychodów w przyszłym roku i od 36 do 40 mln zł w kolejnych dwóch latach.

Po trzech kwartałach br. CCC miała 3,27 mld zł przychodów ze sprzedaży - z czego 1,4 mld zł w Polsce. Rok wcześniej spółka osiągnęła 2,83 mld zł przychodów, w tym w Polsce 1,38 mld zł.

Zysk operacyjny CCC po 9 miesiącach br. wyniósł 128,2 mln zł, a zysk netto - 19,8 mln zł zysku netto (skorygowany zysk netto 50 mln zł).

Przychody Gino Rossi po trzech kwartałach br. wyniosły 121,6 mln zł wobec 139,2 mln zł rok wcześniej. Spółka zamknęła ten okres stratą w kwocie 30,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: CCC chce kupić Gino Rossi, daje 27,7 mln zł za 100 proc. akcji

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
witek
Dokładnie, za 27,7 mln można kupić tylko "GIN", za "O ROSSI" trzeba spłacić jeszcze bank... 😎
odpowiedź
User
wojtek
CCC daje ponad 100 mln zł, 27,7 mln dostaną akcjonariusze, a resztę bank. To ważna informacja której brakuje w artykule.
odpowiedź