SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

CCC chce wyemitować obligacje za maks. 360 mln zł, żeby dokupić akcji eobuwia

CCC planuje emisję 6-letnich obligacji zamiennych o wartości do 360 mln zł na sfinansowanie zakupu 10 proc. akcji spółki eobuwie - poinformowało CCC w projektach uchwał na walne zgromadzenie, zwołane na 3 sierpnia.

fot. materiały prasoweArticle

CCC chce wyemitować 36 tys. obligacji zamiennych serii 1/2021 na akcje serii K. Cena emisyjna jednej obligacji wynosi 10.000 zł. Obligacje zostaną zaoferowane w trybie oferty publicznej zwolnionej z obowiązku opublikowania prospektu emisyjnego. Ich wykup nastąpi po sześciu latach od daty emisji.

Obligacje będą podlegały zamianie na akcje serii K nie wcześniej niż 6 miesięcy po dniu emisji i nie później niż 6 miesięcy przed dniem wykupu, jednak nie później niż do 31 grudnia 2027 roku.

Walne zgromadzenie CCC ma też zdecydować o warunkowym podniesieniu kapitału zakładowego spółki w drodze emisji do 2.232.000 akcji serii K. Uprawnionymi do objęcia tych akcji będą posiadacze obligacji serii 1/2021.

Celem emisji obligacji będzie pozyskanie środków finansowych na sfinansowanie ceny zakupu 10 proc. akcji eObuwia (spółki zależnej CCC) od MKK 3. Ewentualna nadwyżka środków z emisji zostanie przeznaczona na finansowanie bieżącej działalności CCC.

CCC sprzedaje i kupuje akcje eobuwia

Pod koniec marca br. grupa CCC podpisała z Cyfrowym Polsatem i kontrolowaną przez Rafała Brzoskę spółką A&R Investments Limited umowy sprzedaży 20 proc. akcji eobuwia za łącznie 1 mld zł. Jednocześnie uzgodniła, że od spółki założyciela eobuwia kupi natomiast kolejne 20 proc. walorów za 720 mln zł.

Zapowiedziano, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy do zarządu eobuwie.pl dołączą m.in. dyrektor e-commerce w spółce Mikołaj Wezdecki oraz dyrektor zakupów i sprzedaży Szymon Dąbrowski.

Natomiast w miniony piątek poinformowano, że SVF II Motion Subco, spółka z grupy kapitałowej japońskiego Softbanku, obejmie niezabezpieczone obligacje zamienne na akcje eobuwie o wartości 500 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W zeszłym kwartale finansowym (luty-kwiecień br.) grupa CCC przy wzroście przychodów o 85 proc. do 1,43 mld zł zanotowała spadek straty netto z 415,1 do 174,8 mln zł. 63 proc. wpływów firma zanotowała ze sprzedaży internetowej, przychody eObuwia wzrosły o 68 proc.

Dołącz do dyskusji: CCC chce wyemitować obligacje za maks. 360 mln zł, żeby dokupić akcji eobuwia

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl