SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„CD-Action” z akcją "Nie trzeba wiele" o problemach niepełnosprawnych graczy

Magazyn „CD-Action” (Wydawnictwo Bauer) poświęcony grom komputerowym ruszył z akcją "Nie trzeba wiele", skierowaną do wszystkich twórców gier wideo w Polsce. Zwraca uwagę na problemy niepełnosprawności wśród graczy.

Article

W lipcowym wydaniu „CD-Action” ukazał się tekst Mateusza Witczaka "Nie trzeba wiele", w który autor opisał problemy niepełnosprawnych graczy. Spotkał się z reakcją internautów i czytelników oraz stowarzyszeń i instytucji zajmujących się problemami osób niepełnosprawnych. Dziennikarz w swoim artykule zwrócił m.in. uwagę, że gry często są jedyną możliwością nawiązania relacji z innymi bez wychodzenia z domu i umożliwiają nawiązywanie przyjaźni bez uprzedzeń.

„Osoby z niepełnosprawnościami natrafiają w obrębie naszego medium na kłopoty, które łatwo można wyeliminować, acz trzeba o nich myśleć na każdym etapie produkcji. […] Pragniemy zainicjować dyskusję na temat dostępności. Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy doprowadzić do poprawy komfortu grania tej znaczącej (według GUS niepełnosprawność dotyka co piątego z nas!), a wciąż wykluczonej mniejszości. Właśnie dlatego w nadchodzących tygodniach skontaktujemy się z wami, by porozmawiać o potrzebach osób z niepełnosprawnościami, sposobach, w jakie wychodzicie im naprzeciw, oraz waszych doświadczeniach z zagadnieniem >>accessibility<<” - zaapelowało wydawnictwo.

Zachęcona reakcjami - zarówno czytelników, jak i branży gier - redakcja CD-Action postanowiła rozpocząć kampanię wśród twórców gier, aby wprowadzali do swoich produktów udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W środę, 24 lipca na stronach cdaction.pl i pcformat.pl opublikowany został list otwarty do polskich studiów produkujących gry wideo.

W najnowszym wydaniu „CD-Action” zaplanowano kontynuację lipcowego artykułu, zawierająca m.in. najnowsze informacje dotyczące akcji. „Nie trzeba wiele” będzie promowana także w magazynie „PC Format”, który w najnowszym numerze (w sprzedaży od 5 sierpnia) opublikuje kolejny tekst poświęcony temu tematowi.

Swoje poparcie dla działań magazynu „CD-Action” w tej sprawie zadeklarowały już m. in. Polskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko", Fundacja Indie Games Polska, Wrocławski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego, Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym.

Akcję wspierają również inne media Wydawnictwa Bauer: Interia i RMF FM.

Wydawnictwo Bauer w ub.r. zanotowało spadek wpływów sprzedażowych o 6,2 proc. do 464,33 mln zł, natomiast jego zysk netto zmalał ze 119,8 do 94,39 mln zł. Firma wydała 19,5 mln zł na aktualizacji wartości aktywów niefinansowych, toczyły się wobec niej działania prawne na łączną kwotę 7,75 mln zł.

Dołącz do dyskusji: „CD-Action” z akcją "Nie trzeba wiele" o problemach niepełnosprawnych graczy

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
S Teta
Ładna akcja.
odpowiedź
User
niepełnosprawny realista
już widzę te kupę kasy z gier dla niewidomych, sparaliżowanych do szyi w dół, bez rąk i nóg. Niech bauer zakłada firmę producencka i produkuje takie gry, a nie rozporządzą cudzymi pieniędzmi, które się nie zwrócą. Z całym szacunkiem dla poważnie niepełnosprawnych. A wydawnictwo bauer dostosowało swoje pisma dla osób niepełnosprawnych? Zatrudnia osoby niepełnosprawne, żeby sobie mogły zarobić na te gry chociaż? Nie mam na myśli osoby na wózku, bo zatrudnienie takiego pracownika nie kosztuje nic. No może poza jednym zbędnym krzesłem do biurka, co w sumie oszczędza kasę. Krew mnie zalewa przez takich "humanitarnych działaczy" wiecznie wskazujących innych i rozporządzających cudzymi pieniędzmi, ale sami nigdy nic nie zrobią i za nic nie zapłacą. No bauer daj przykład bo możliwości i finanse do przeprowadzenia tego MASZ JAK MAŁO KTO.
odpowiedź