SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Centertel chce mieć 7 mln użytkowników

PTK Centertel: Ponad 7 mln użytkowników na koniec 2004 r.

PTK Centertel, operator sieci Idea spodziewa się, że liczba użytkowników na koniec roku przekroczy poziom 7 mln, a przychody będą wyższe o ponad 20% w stosunku do 2003 roku, powiedział w czwartek prezes spółki Sławomir Skrodzki.

„Na koniec roku oczekujemy, że liczba klientów abonamentowych wyniesie ponad 3 mln. Łącznie z użytkownikami korzystających z prepaidu spodziewamy się, że przekroczymy liczbę 7 mln" – powiedział dziennikarzom Skrodzki.

Na koniec trzeciego kwartału z usług sieci PTK korzystało 6,6 mln osób. Polkomtel SA, operator sieci Sami Swoi i Plus GSM, miał 6,5 mln użytkowników, a Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era i Heyah, zanotował 8,1 mln klientów na koniec września 2004 roku.

„Jeżeli chodzi o przychody to spodziewamy się, że będą one wyższe o ponad 20% w stosunku do roku ubiegłego” – powiedział prezes.

PTK Centertel na koniec 2003 roku zanotowała 4.532 mln zł przychodów. Natomiast w pierwszych trzech kwartałach było to 4.143 mln zł wobec 3.275 mln zł rok wcześniej.

Spółka PTK Centertel wprowadziła z początkiem grudnia ofertę szybkiej transmisji danych EDGE.

„Do końca roku zasięg EDGE obejmie 50% kraju. W przyszłym roku będziemy poszerzać jej zasięg tak, by objęła swoim zasięgiem 100%. Obecnie usługa jest zlokalizowana w miejscach o największym natężeniu ruchu” - powiedział na konferencji wiceprezes spółki Jean-Marc Vignolles.

Zarząd uważa, że szybszą transmisją danych będą zainteresowanymi przede wszystkim dotychczasowi klienci korzystający obecnie z GPRS.

„Aktywnie korzystających z tej usługi szacujemy w naszej sieci na około 300 tys. Sądzimy, że będą oni pierwszymi, którzy docenią możliwość korzystania z szybszego przesyłu danych” – dodał Sławomir Skrodzki.

Dodał, że PTK najpóźniej w drugiej połowie 2005 roku zaoferuje komercyjnie usługi UMTS i to o zasięgu ogólnokrajowym.

„Do usług trzeciej generacji (3G) dochodzimy drogą ewolucyjną m. in. zamierzamy najpierw osiągnąć jak największy zasięg EDGE, a dopiero później nałożyć na to usługi UMTS” – powiedział Skrodzki.


Zarząd PTK Centertel zapowiada także bliższą współpracę z Telekomunikacją Polską SA przy oferowaniu usług.

„Będziemy wspólnie budować operatora zintegrowanego, by mógł on oferować w pakietach usługi zarówno PTK jak i TP. W przyszłym roku rozpoczniemy tą bliższą współpracę i sądzimy, że jest to szansa dla grupy TP SA na przyszłość” – powiedział Skrodzki.

Większościowym udziałowcem PTK Centertel jest Telekomunikacja Polska (TP SA), która ma 66%, podczas gdy pozostałe 34% należy do France Telecom Mobiles International SA.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Centertel chce mieć 7 mln użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl