SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cezary Łazarewicz w sprawie Hieny Roku: tylko 2 osoby wypowiadają się anonimowo

Cezary Łazarewicz, nominowany przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich do tytułu Hieny Roku, nie zgadza się z zarzutami dotyczącymi jego tekstu w „Newsweeku” o Rajmundzie Kaczyńskim. Podważa też kompetencje zarządu SDP.

Cezary Łazarewicz

Cezary Łazarewicz

Przypomnijmy, że Cezary Łazarewicz otrzymał od zarządu SDP nominację do tytułu Hieny Roku m.in. za to, że w niedawnym artykule o Rajmundzie Kaczyńskim, ojcu Lecha i Jarosława, „opierając się głównie na anonimowych informatorach, kolportuje plotki, domniemania i hipotezy na temat spraw intymnych oraz stawia piętnujące tezy dotyczące relacji rodzinnych”. Dziennikarz nie zgadza się z tym pierwszym zarzutem, zwracając uwagę, że w swoim tekście przytoczył anonimowo tylko dwie osoby, z których jedna to przyjaciółka Kaczyńskiego z Powstania Warszawskiego. Pozostałe osoby wypowiadają się pod nazwiskiem, m.in. Jacek Cydzik, Jerzy Fiedler i prof. Wiesław Gogół, wyrażając krytyczne opinie pod adresem głównego bohatera tekstu.

>>> Dziennikarz „Newsweeka” nominowany do Hieny Roku za tekst o Kaczyńskim

- W związku z tym, że trudno zarzucić mi kłamstwo, wytknięto mi korzystanie z anonimowych źródeł - ocenia Cezary Łazarewicz. - Tekst o Rajmundzie Kaczyńskim musiał zaboleć najbardziej lustratorów, którzy przez lata zaglądali wszystkim innym do łóżek, metryk i rodowodów - uważa dziennikarz.

Cezary Łazarewicz zwraca uwagę, że pod uchwałą zarządu głównego SDP informującą o tej nominacji obok Piotra Legutki podpisała się Jadwiga Chmielowska. „Czy mógłby mi ktoś powiedzieć, kto to jest?” - pyta dziennikarz. „W internecie przeczytałem tylko, że z nominacji PiS zasiadała w radzie nadzorczej Radia Katowice i pracowała w „Super Ekspresie” - dodaje. Podkreśla też, że pracując w najważniejszych redakcjach prasowych, m.in. „Przekroju” i „Polityki”, nigdy nie spotkał tam nikogo z kierownictwa SDP.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cezary Łazarewicz w sprawie Hieny Roku: tylko 2 osoby wypowiadają się anonimowo

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
apo
Panie Czarku, nie ma co się obrażać, za TAKI tekst nic innego się nie należy. Totalne dziennikarskie dno.
odpowiedź
User
endy
nalezało się.I za tekst o ksieżach-ojcach i kochankach.60% księzy nie przestrzega celibatu-tylko w tekście a ni słowa o tym,ze 60% przebadanych przez pana profesora, i ani słowa ilu przebadał.Stare,dobre nawyki wprostu.Tytuły:coraz wiecej Polek kupuje luksusowa bieliznę - i info,ze jakas aktorka juz nie kupuje triump tylko palmers.I jej przykład to jest własnie to "coraz wiecej Polek".Dno.Dziennikarstwo osiagneło dno.Ale ryje mają pełne mądrych zdań.
odpowiedź
User
Jack
Po jednej stronie jest Gazeta Polska Codziennie, po drugiej Newsweek. I kto by pomyślał, że pod rządami Lisa jeden z najbardziej prestiżowych tygodników świata skończy jako zwykła gadzinówka!
odpowiedź
User
Kuba
SDP, to ta skompromitowana wielokrotnie organizacja polityczna? Nie można jej traktować poważnie...
odpowiedź
User
olo
To słabo coś kolega Łazarewicz w tym internecie szukał informacji o Chmielowskiej. Taki brak kompetencji? Należało ci się, pismaku. Mam nadzieję, że to jedyne wyróżnienie, na jakie Cię stać. Przegrasz jeszcze z tym esbekiem z Bielska i będzie bingo. Leć wypłakać się swoim kolesiom z Towarzycha Dziennikarskiego.
odpowiedź