SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Chińczycy szykują własną odpowiedź na ChatGPT

Chińska platforma technologiczna Alibaba, właściciel m.in. popularnego e-commerce'u Aleexpress pracuje nad własnym rozwiązaniem, będącym odpowiedzią na czatbota ChatGPT.

Article

Chiński gigant technologiczny Alibaba ogłosił plany wprowadzenia na rynek własnego bota opartego o sztuczną inteligencję o nazwie Tongyi Qianwen. Usługa miałaby działać na podobnej zasadzie co popularny na świecie ChatGPT od Open AI. Według informacji podawanych przez BBC, chatbot Alibaby miały zostać wdrożony w "niedalekiej przyszłości", jednak harmonogram prac nie został na razie ujawniony.

Tongyi Qianwen umiałby odpowiedzieć na setki tysięcy pytań w językach angielskim i chińskim. Początkowo miałby zostać dodany jako nowa funkcja aplikacji Alibaby DingTalk, służącej do komunikowania się pracowników w miejscu pracy.Byłby zdolny do wykonywania szeregu zadań, w tym transkrypcji rozmów podczas spotkań służbowych w pisemne notatki, pisania e-maili i przygotowywania propozycji biznesowych.

To nie jedyny chiński gigant technologiczny, który planuje wdrożenie rozwiązania opartego na stycznej inteligencji. Nad swoim chatbotem pracuje też właściciel wyszukiwarki internetowej Baidu.

Jak działa ChatGPT

Chatbot ChatGPT wystartował 30 listopada, ale jest częścią szerszego zestawu technologii opracowanych przez OpenAI, który ma bliskie powiązania z Microsoftem. Metoda działania ChatGPT ogranicza się do uzyskania odpowiedzi na zadane mu pytania. Wyróżnia się tym, że jako narzędzie tekstowe jest w stanie tworzyć teksty porównywalne do treści tworzonych przez ludzi. Wykorzystując techniki głębokiego uczenia się generuje odpowiedzi w czasie rzeczywistym w zależności od przedstawionych mu w pytaniu parametrów. Zarówno dotyczących treści, jak i np. liczby akapitów czy znaków w wygenerowanym tekście.

W przeciwieństwie do większości chatbotów, ChatGPT nie przeszukuje internetu, a odpowiedzi podaje, wykorzystując relacje między słowami przewidywane przez wewnętrzne procesy. Jak wykazały badania, ChatGPT może uzyskać wynik równy lub zbliżony do około 60-proc. progu wymaganego do uzyskania licencji medycznej w Stanach Zjednoczonych (USMLE), z odpowiedziami, które mają spójny, wewnętrzny sens.

Dołącz do dyskusji: Chińczycy szykują własną odpowiedź na ChatGPT

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dobre :-)
Aleexpress?
odpowiedź
User
Krasawica
Czy chińska sztuczna inteligencja będzie wskazywać, że jedynym rozwiązaniem jest chińska partia komunistyczna?
odpowiedź