SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Clear Channel Europe wprowadza platformę danych mobilnych do planowania kampanii RADAR

Firma reklamy zewnętrznej Clear Channel Europe wprowadza platformę danych mobilnych do planowania kampanii RADAR. Zaczyna od Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, w kolejnych miesiącach rozwiązanie trafi na pozostałe rynki europejskie.

Article

RADAR daje reklamodawcom i markom możliwość identyfikowania określonych segmentów odbiorców i dokładnego docierania do nich za pomocą nośników out of home firmy Clear Channel. Platforma usprawnia planowanie, pomiary i optymalizację zewnętrznych kampanii reklamowych.

RADAR  wykorzystuje anonimowe dane mobilne do identyfikowania zachowań grup odbiorców przechodzących obok przystanków autobusowych, billboardów i mebli ulicznych firmy, aby umożliwić markom dostarczenie właściwego komunikatu właściwym odbiorcom, we właściwym czasie i miejscu. Dane są anonimizowane i agregowane przez stronę trzecią na każdym rynku.

Platforma ma wystartować w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii we wrześniu, a następnie w Szwecji, w kolejnych miesiącach na pozostałych rynkach europejskich (w ciągu 2 lat).

- Cieszymy się, że możemy uruchomić RADAR w Europie po jego sukcesie w USA. Wierzymy, że takie technologie odegrają ważną rolę w naszym ożywieniu po COVID-19 i jesteśmy dumni, że nasze dalsze inwestycje w transformację cyfrową i wprowadzanie nowych produktów w tak ważnym czasie będą wspierać powrót branży reklamy zewnętrznej do biznesu. Uruchomienie RADAR w Europie zrodziło się z wizji Clear Channel na temat przyszłości, w której Out of Home może zapewnić reklamodawcom prawdziwą elastyczność, konkurując z innymi głównymi kanałami medialnymi - powiedział Justin Cochrane, CEO Clear Channel Europe.

Clear Channel po raz pierwszy uruchomił RADAR w USA w 2016 roku i od tego czasu pomógł setkom amerykańskich klientów z różnych kategorii, w tym motoryzacyjnych, FMCG, restauracji, handlu detalicznego, usług internetowych, wydawców aplikacji i nie tylko, we wdrażaniu bardziej ukierunkowanych i skutecznych kampanii .

Dołącz do dyskusji: Clear Channel Europe wprowadza platformę danych mobilnych do planowania kampanii RADAR

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl