SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Co czwarta Polka ujawnia partnerowi hasło do smartfona

Smartfony cieszą się wśród Polek coraz większą popularnością. 60% przyznaje się do posiadania inteligentnego telefonu, a 40% nie wyobraża już sobie bez niego życia - wynika z badania PMR.

fot. Shutterstock.comArticle

Ponad połowa badanych Polek rozpoczyna i kończy dzień ze smartfonem. Kobiety sięgają po niego rano, zanim jeszcze wstaną z łóżka (każdego dnia robi to niemal 30% badanych), przed pójściem spać (42%) oraz wielokrotnie w ciągu dnia. Smartfon towarzyszy im także podczas wizyt w łazience (11%).

Polki wykorzystują telefon do przeglądania internetu (to codzienna czynność dla 73% badanych), sprawdzania poczty (67%), korzystania z serwisów społecznościowych (62%) oraz komunikatorów (47%). Przejął on też rolę prywatnego kalendarza (z tej aplikacji przynajmniej raz w tygodniu korzysta 81% badanych) oraz miejsca do przechowywania notatek (63%). Smartfon jest również pośrednikiem w zakupach - do tego celu wykorzystuje go 78% ankietowanych.

Co czwarta badana przyznała, że zdecydowała się zdradzić hasło do swojego telefonu partnerowi.

Badanie zostało przeprowadzone przez firmę PMR na zlecenie Westwing Home & Living w dniach 3-6 listopada 2015 r., metodą CAWI, na reprezentatywnej próbie 1010 pełnoletnich Polek korzystających z internetu co najmniej kilka razy w miesiącu. Grupa ta stanowi 2/3 populacji kobiet w Polsce.

Dołącz do dyskusji: Co czwarta Polka ujawnia partnerowi hasło do smartfona

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl