SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co czwarty człowiek będzie w br. korzystał z portali społecznościowych

W 2013 roku z portali społecznościowych ma korzystać blisko co czwarty mieszkaniec naszej planety - szacuje firma eMarketer.

Co czwarty człowiek będzie w br. korzystał z portali społecznościowych

Globalna liczba użytkowników portali społecznościowych ma wzrosnąć o 18 proc. - z 1,47 miliarda w 2012 roku do 1,73 miliarda w roku 2013. W 2017 roku na świecie ma być już 2,55 miliarda użytkowników tego typu serwisów.

Do wzrostu popularności portali społecznościowych w największej mierze mają przyczynić się regiony Azji i Pacyfiku oraz Bliskiego Wschodu i Afryki. W tym pierwszym na koniec tego roku ma być 777 milionów użytkowników takich stron (44,8 proc. ogółu), czyli ponad trzy razy więcej niż w drugiej pod tym względem Ameryce Łacińskiej.

Jednocześnie regiony Azji i Pacyfiku oraz Bliskiego Wschodu i Afryki wciąż mają mieć w najbliższych latach najniższą na świecie penetrację użytkowników serwisów społecznościowych.

Ponadto eMarketer szacuje, że z portali społecznościowych będzie w tym roku korzystać 67,7 proc. internautów z całego świata, a w roku 2016 będzie to już więcej niż 75 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co czwarty człowiek będzie w br. korzystał z portali społecznościowych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl