SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Co drugi polski internauta codziennie sprawdza e-maile i informacje

Ponad połowa polskich internautów codziennie sprawdza swoje skrzynki e-mailowe i przegląda portale informacyjne – wynika z badania PBS DGA. Natomiast prawie co trzeci użytkownik sieci korzysta każdego dnia z serwisów społecznościowych.

Co drugi polski internauta codziennie sprawdza e-maile i informacje

51,5 proc. Polaków, którzy deklarują, że w ciągu ostatniego miesiąca korzystały z internetu, codziennie sprawdzają swoje skrzynki e-mailowe. 17,5 proc. użytkowników sieci robi to 3-4 razy w tygodniu, a 12 proc. – 1-2 razy w tygodniu. 1-3 razy w miesiącu maile sprawdza 5,5 proc. polskich internautów, natomiast rzadziej robi to jedynie nieco ponad 1 proc. Co dziesiąty użytkownik sieci deklaruje, że nie korzysta z poczty e-mailowej.

Z kolei 54 proc. polskich internautów codziennie korzysta z portali informacyjnych. 3-5 razy w tygodniu wiadomości w serwisach sprawdza 19 proc. użytkowników sieci, 1-2 razy w tygodniu – 13,5 proc, natomiast 1-3 razy w miesiącu – 6,5 proc. Rzadziej z portali informacyjnych korzysta jedynie 2 proc. polskich internautów, natomiast w ogóle na takie strony nie zagląda 3 proc. z nich.

31,5 proc. polskich internautów każdego dnia korzysta z serwisów społecznościowych. 16 proc. użytkowników sieci zagląda na takie strony 3-5 razy w tygodniu, 15,5 proc. – 1-2 razy w tygodniu, a 10,5 proc. – 1-3 razy w miesiącu. Rzadziej z serwisów społecznościowych korzysta jedynie 6 proc. polskich internautów, natomiast 18,5 proc. w ogóle nie wchodzi na takie strony.

Badanie korzystania przez polskich internautów z serwisów pocztowych, informacyjnych i społecznościowych zostało przeprowadzone przez PBS DGA na zlecenie Urzędu Komunikacji Elektronicznej od 1 do 14 grudnia ubiegłego roku wśród 968 osób, które zadeklarowały korzystanie w ciągu minionego miesiąca z sieci. Ogółem ankiety w formie indywidualnych zestandaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych (PAPI) objęły reprezentatywną próbę gospodarstw domowych – 1602 osób w wieku 15 lat i powyżej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co drugi polski internauta codziennie sprawdza e-maile i informacje

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xyz
no błagam, informacja by było gdyby ten materiał został przytoczony na mszy a nie w... sieci
odpowiedź