SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Co trzeci Polak nie został poinformowany o zmianach w ustawie śmieciowej

Tuż przed wejściem w życie nowelizacji tzw. ustawy śmieciowej, 1/3 Polaków deklaruje, że nie została poinformowana o zmianach jakie zajdą w procedurach związanych z odbiorem odpadów od 1 lipca 2013 r. Jednocześnie 41% osób, które wiedzą o zmianach, ocenia je negatywnie - wynika z badania SW Research.

<!-- 1.2644s -->

33% badanych twierdzi, że nie otrzymało żadnej informacji od władz samorządowych i administracji osiedli o tym jaki wpływ na ich codzienne funkcjonowanie będzie miało wejście w życie nowelizacji ustawy śmieciowej.

Materiały komunikacyjne w formie informatorów i ulotek to najczęstsza forma dotarcia do obywateli – 55% respondentów tą drogą dowiedziało się o rewolucji w sposobie i formie odbioru odpadów. 34% ankietowanych otrzymało tę informację za pośrednictwem mediów, a 11% poprzez media społecznościowe. Jednocześnie 55% deklaruje, że materiały, które otrzymali były dla nich przydatne, a 50% twierdzi, że dostarczone we właściwym czasie.

Zmiany, które wprowadza ustawa śmieciowa najbardziej pozytywnie (44%) ocenili mieszkańcy regionu północnego (województwa kujawsko-pomorskie, pomorskie oraz warmińsko-mazurskie), a najmniej pozytywnie (37%) mieszkańcy regionu centralnego (łódzkie i mazowieckie).

Blisko połowa ankietowanych (47%) zapytana o oczekiwania względem firmy odpowiedzialnej za wywóz odpadów deklaruje, że usługa ma być tania. W dalszej kolejności oczekujemy wysokiej częstotliwości wywozu śmieci (27%) oraz zachowania czystości (10%). 6% ankietowanych zwróciło uwagę na konieczność stosowania nowoczesnych metod i maszyn w procesie wywozu i segregacji śmieci.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 19-23 czerwca 2013 r. przez agencję SW Research na zlecenie On Board PR Ecco Network metodą internetowych zestandaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych (CAWI). Próba badawcza miała charakter losowy. Operatem losowania był panel internetowy StudentsWatch.pl, do udziału w badaniu zaproszono osoby w wieku od 18 do 65 lat. Zebrano łącznie 815 w pełni wypełnionych kwestionariuszy, a dopuszczalny błąd statystyczny w badaniu nie przekraczał 3,5 pkt. proc. dla całej próby.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Co trzeci Polak nie został poinformowany o zmianach w ustawie śmieciowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl