SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ComArch na ścieżce dynamicznego rozwoju

W pierwszym półroczu przychody ComArch wyniosły 135 mln zł co stanowi wzrost o 53% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku

Zysk operacyjny wzrósł o 145 % do 8,1 mln zł, a zysk netto wyniósł 5,4 mln zł. Rekordową wartość osiągnęły w 1 połowie 2004 przychody ze sprzedaży eksportowej, osiągając ponad 36 mln zł, co stanowi prawie 30% ogólnych przychodów firmy. ComArch coraz bardziej nastawia się na produkcję i sprzedaż technologii własnych, czego potwierdzeniem jest bardzo wysoki, 33% udział w ogólnych przychodach ze sprzedaży oprogramowania i licencji.

W pierwszym półroczu ComArch pozyskał umowy o wartości ponad 170 mln zł, z czego 40 mln zł to umowy eksportowe z dużymi międzynarodowymi firmami telekomunikacyjnymi. Stan portfela zamówień ComArch na bieżący rok to 243 mln zł, w tym prawie 60 mln to umowy eksportowe. Głównymi źródłami przychodów ComArch są rynek telekomunikacyjny, instytucje finansowe, sektor przemysłu, handlu i usług, oraz administracja publiczna. ComArch od czterech lat utrzymuje średnioroczne tempo wzrostu na poziomie ponad 25%. W 2004 roku przychody ComArch przekroczą najprawdopodobniej 300 mln zł.

"Uważam, że wyniki za pierwsze półrocze 2004 są bardzo dobre. Potwierdziły one kilka bardzo obiecujących trendów w rozwoju firmy, w tym sprzedaż coraz większej ilości naszego know-how, czy wzrost produktywności. Ważne jest również to, że ComArch posiada coraz wyraźniejszą tożsamość, wiemy jakie są nasze atuty w Polsce oraz międzynarodowo i staramy się zamieniać je na sukces rynkowy" - mówi Profesor Janusz Filipiak, Prezes i założyciel ComArch SA

ComArch ukierunkowuje działalność na produkcję i sprzedaż oprogramowania i tworzenie wysoko przetworzonej wartości dodanej. W sektorze oprogramowania wspierającego zarządzanie, na uwagę zasługuje sprzedaż oprogramowania ERP. Według danych opublikowanych przez IDG, udział ComArch w rynku nowo podpisanych kontraktów ERP wynosi 16%. Sprzedaż oprogramowania ERP ComArch rośnie o 50% w skali roku. Jednym z celów inwestycji w Cracovia MKS SSA jest utworzenie nowego kanału wsparcia marketingowego i PR, wspierającego masową sprzedaż produktów ERP do polskiego sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Regularnie wzrasta zasięg ComArch na rynkach zagranicznych. Po ostatnio ogłoszonych nowych oddziałach w Rosji, na Słowacji i Ukrainie, ComArch Software AG z siedzibą we Frankfurcie otwiera oddziały w Europie Zachodniej (Paryż i Bruksela),  natomiast ComArch Global w USA otwiera spółkę zależną w Panamie. Firma nawiązuje również nowe relacje partnerskie, w celu realizacji docelowego modelu sprzedaży 50% produktów poprzez sieć partnerów. W pierwszej połowie 2004 zostały zrealizowane pierwsze kontrakty w tym modelu w Rosji i we Francji.

ComArch posiada aktualnie bardzo dobrze rozwiniętą sieć sprzedaży w Polsce z oddziałami w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, oraz w Gdańsku. W pierwszym półroczu ComArch otworzył nowy oddział w Katowicach, oraz rozpoczęła się budowa oddziału w Szczecinie. Dzięki fuzji z CDN, ComArch posiada ogólnopolską partnerską sieć sprzedaży, do której należy obecnie ponad 650 partnerów i sieć ta jest stale powiększana.

Na koniec lipca 2004 Grupa ComArch zatrudniała ponad 1300 osób (z wyłączeniem osób zatrudnionych w Interia.pl; NetBrokers i Cracovia). Od początku roku zatrudnienie w Grupie wzrosło o ponad 200 osób, a w całym 2004 r. jest planowane iż Grupa powiększy się o 300 osób (a do końca roku planuje się wzrost zatrudnienia o około 100 osób). Zatrudnienie wzrosło o 17%, co przy wzroście przychodów o 53% oznacza znaczną poprawę produktywności. Obecnie w ComArch na stażach przebywa 135 osób z Polski, Słowacji, Niemiec, Szwecji, Francji, Australii i Urugwaju.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ComArch na ścieżce dynamicznego rozwoju

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl