SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Comarch spodziewa się, że SoftM nie zanotuje straty w 2010 r.

Niemiecka spółka zależna Comarchu - SoftM - nie powinna w tym roku zanotować straty, a w najgorszym wypadku będzie ona minimalna, wynika z wypowiedzi prezesa Janusza Filipiaka. W 2009 r. SoftM miał 29,32 mln zł straty operacyjnej.

"Nie sądzę, żeby SoftM miał w tym roku negatywnie wpłynąć na nasze wyniki. Budżet na ten rok jest zrównoważony. Bardzo dużo musiałoby zapracować przeciwko nam, strata i tak byłaby niewielka" - powiedział Filipiak na telekonferencji w piątek.

Filipiak dodał, że zarząd Comarch nadal pracuje nad restrukturyzacją niemieckiej spółki. Zwrócił uwagę, że w IV kw. SoftM nie przynosił już straty.

"Doprowadziliśmy do tego, że SoftM nie przynosi już straty" - zaznaczył Filipiak. Podkreślił, że SoftM ma potencjał, żeby generować dla grupy znaczącą sprzedaż. Prezes Comarchu ocenił, że polski rynek jest dość nasycony i spółka szuka perspektyw dla wzrostu głównie na rynkach zagranicznych.

W 2009 r. grupa Comarch generowała zagranicą 44% swoich przychodów, podczas gdy rok wcześniej było to 21%.

Zatrudnienie w grupie SoftM spadło w 2009 r. do 339 osób wobec 407 osób w poprzednim roku.

Narastająco w I-IV kw. 2009 roku spółka miała 33,34 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 199,13 mln zł zysku rok wcześniej (wliczając jednorazowy efekt sprzedaży Interia.pl), przy przychodach odpowiednio 730,59 mln zł wobec 700,97 mln zł. W ujęciu jednostkowym, w I-IV kw. 2009 roku spółka miała 49,95 mln zł zysku netto wobec 39,14 mln zł zysku rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Comarch spodziewa się, że SoftM nie zanotuje straty w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl