SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Comcast rezygnuje z prób zakupu Foxa, ale będzie walczył z Rupertem Murdochem o przejęcie Sky

Comcast postanowił wycofać się z dalszej walki o przejęcie rozrywkowej części 21st Century Fox, którą ostatecznie zakupi Disney. Amerykański koncern medialny nie zamierza jednak porzucać planów przejęcia telewizji Sky, o co stara się także Fox.

Article

W ostatnim czasie Comcast próbował aktywnie przeszkodzić w realizacji uzgodnionej w grudniu ub.r. transakcji przejęcia przez Disneya rozrywkowego segmentu 21st Century Fox kontrolowanego przez Ruperta Murdocha i jego rodzinę.

Comcast przebił wcześniejszą ofertę Disneya (52,4 mld dol.) oferując za część Foxa kwotę 65 mld dol. Disney nie zamierzał jednak zrezygnować z walki i odpowiedział kolejną kontrofertą w wysokości 71,3 mld dol.

Teraz, jak podała stacja CNBC Comcast podjął decyzję o wycofaniu się z wyścigu z Disneyem o przejęcie rozrywkowej części Foxa. W wydanym przez Comcast krótkim komunikacie Brian Roberts, szef koncernu pogratulował Bobowi Igerowi (prezesowi Disneya) oraz Rupertowi Murdochowi udanej transakcji, która jego zdaniem będzie korzystna dla całego rynku medialnego.

Jednocześnie Comcast zapowiedział, że nie zamierza zrezygnować z wyścigu z Foxem o przejęcie sieci Sky. Fox jest obecnie posiadaczem 31 proc. akcji Sky. W grudniu 2016 r. zaproponował, że przejmie pozostałe 61 proc. akcji europejskiego nadawcy, co pozwoliłoby mu stać się jedynym właścicielem tej sieci. Transakcja nie doszła do skutku, bowiem wzbudziła poważne wątpliwości u brytyjskich instytucji nadzorczych.

Później regulator zgodził się ostatecznie na przejęcie Sky przez Foxa za kwotę 18,5 mld funtów, jednak wówczas do gry wmieszał się Comcast proponując zakup 61 proc. akcji nadawcy za kwotę 22 mld funtów.

Murdoch nie zamierzał jednak porzucić planów przejęcia Sky i przebił ofertę złożoną przez Comcast kwotą 14 funtów za akcję Sky, co w sumie dało wycenę na poziomie 24,5 mld funtów. Teraz, zgodnie z zapowiedziami szefostwa Comcasta można spodziewać się kolejnej oferty z jego strony i dalszej walki o przejęcie Sky.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comcast rezygnuje z prób zakupu Foxa, ale będzie walczył z Rupertem Murdochem o przejęcie Sky

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl