SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Comperia.pl nie dogadała się co do sprzedaży Telepolis.pl, w br. ma 12,4 mln zł wpływów i 4,4 mln zł straty

Spółka Comperia.pl po półtora miesiąca zakończyła bez powodzenia negocjacje z podmiotem zainteresowanym przejęciem serwisu o branży telekomunikacyjnej Telepolis.pl. W trzech kwartałach br. zanotowała 12,39 mln zł wpływów ze sprzedaży i 4,36 mln zł straty netto.

Shutterstock.com Article

W komunikacie giełdowym Comperia.pl poinformowała, że przejęciem Telepolis.pl zainteresowana była wiodąca spółka z branży mediów internetowych. Negocjacje ruszyły na początku października, a w zeszły piątek potencjalny nabywca postanowił się z nich wycofać. - Decyzja Inwestora wynikała z faktu niedopasowania transakcji do jego planów rozwojowych - podała Comperia.pl.

Comperia.pl kupiła Telepolis.pl wiosną 2014 roku za 2,55 mln zł.

W pierwszych trzech kwartałach br. firma zanotowała 12,39 mln zł wpływów z działalności kontynuowanej, o 22,5 proc. mniej niż rok wcześniej, oraz 17,71 mln zł kosztów, o 1 proc. więcej niż przed rokiem. Strata netto wzrosła rok do roku z 914 tys. zł do 4,36 mln zł.

W samym trzecim kwartale br. przychody spółki były dwa razy wyższe niż rok wcześniej (6,14 mln zł wobec 3,06 mln zł), a strata netto - ponad dwa razy niższa (653 tys. zł wobec 1,68 mln zł).

Do firmy oprócz Telepolis.pl należy kilka porównywarek usług finansowych, m.in. Comperia.pl, Banki.pl, Autoa.pl i Kontoteka.pl.

- Spółka nadal stoi przed szeregiem wyzwań zarówno w obszarze podstawowej działalności, jak i w segmencie ubezpieczeniowym. Przede wszystkim udało się w III kwartale znacząco ograniczyć stratę w segmencie podstawowym dzięki wzrostowi przychodów oraz ograniczeniu kosztów stałych. W segmencie ubezpieczeniowym spółka zwiększyła wyraźnie przypis składki ubezpieczeniowej oraz przychód z prowizji od towarzystw ubezpieczeniowych, nadal jednak ten obszar działalności jest nierentowny - opisuje zarząd Comperia.pl w raporcie finansowym. - Celem na kolejne okresy będą działania zmierzające do odbudowania trwałej rentowności zarówno w podstawowym segmencie działalności jak i grupy kapitałowej - zapowiada.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comperia.pl nie dogadała się co do sprzedaży Telepolis.pl, w br. ma 12,4 mln zł wpływów i 4,4 mln zł straty

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Analityk
Zaczyna widać pozytywny trend. To dobry sygnał, bez gruntownych zmian ta spółka byłaby skazana na porażkę.

Będę przyglądał się dalej.
9 14
odpowiedź
User
Analityk
Zaczyna widać pozytywny trend. To dobry sygnał, bez gruntownych zmian ta spółka byłaby skazana na porażkę.

Będę przyglądał się dalej.
8 13
odpowiedź
User
nie-analityk
Po pierwsze, "zaczyna być widać", a nie "zaczyna widać".
Po drugie, naprawdę jesteś analitykiem? Bo ja jako laik, umiejący wprawdzie czytać ze zrozumieniem, widzę spadek zysków, spadek przychodów i wzrost kosztów.
O jakich zatem pozytywnych trendach mówisz? Chyba, że masz na myśli tani zakup i modlitwę o magiczny wzrost.
Oświeć mnie Panie Analityku.
14 8
odpowiedź