SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Comperia.pl nie dogadała się co do sprzedaży Telepolis.pl, w br. ma 12,4 mln zł wpływów i 4,4 mln zł straty

Spółka Comperia.pl po półtora miesiąca zakończyła bez powodzenia negocjacje z podmiotem zainteresowanym przejęciem serwisu o branży telekomunikacyjnej Telepolis.pl. W trzech kwartałach br. zanotowała 12,39 mln zł wpływów ze sprzedaży i 4,36 mln zł straty netto.

Shutterstock.comArticle

W komunikacie giełdowym Comperia.pl poinformowała, że przejęciem Telepolis.pl zainteresowana była wiodąca spółka z branży mediów internetowych. Negocjacje ruszyły na początku października, a w zeszły piątek potencjalny nabywca postanowił się z nich wycofać. - Decyzja Inwestora wynikała z faktu niedopasowania transakcji do jego planów rozwojowych - podała Comperia.pl.

Comperia.pl kupiła Telepolis.pl wiosną 2014 roku za 2,55 mln zł.

W pierwszych trzech kwartałach br. firma zanotowała 12,39 mln zł wpływów z działalności kontynuowanej, o 22,5 proc. mniej niż rok wcześniej, oraz 17,71 mln zł kosztów, o 1 proc. więcej niż przed rokiem. Strata netto wzrosła rok do roku z 914 tys. zł do 4,36 mln zł.

W samym trzecim kwartale br. przychody spółki były dwa razy wyższe niż rok wcześniej (6,14 mln zł wobec 3,06 mln zł), a strata netto - ponad dwa razy niższa (653 tys. zł wobec 1,68 mln zł).

Do firmy oprócz Telepolis.pl należy kilka porównywarek usług finansowych, m.in. Comperia.pl, Banki.pl, Autoa.pl i Kontoteka.pl.

- Spółka nadal stoi przed szeregiem wyzwań zarówno w obszarze podstawowej działalności, jak i w segmencie ubezpieczeniowym. Przede wszystkim udało się w III kwartale znacząco ograniczyć stratę w segmencie podstawowym dzięki wzrostowi przychodów oraz ograniczeniu kosztów stałych. W segmencie ubezpieczeniowym spółka zwiększyła wyraźnie przypis składki ubezpieczeniowej oraz przychód z prowizji od towarzystw ubezpieczeniowych, nadal jednak ten obszar działalności jest nierentowny - opisuje zarząd Comperia.pl w raporcie finansowym. - Celem na kolejne okresy będą działania zmierzające do odbudowania trwałej rentowności zarówno w podstawowym segmencie działalności jak i grupy kapitałowej - zapowiada.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Comperia.pl nie dogadała się co do sprzedaży Telepolis.pl, w br. ma 12,4 mln zł wpływów i 4,4 mln zł straty

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Analityk
Zaczyna widać pozytywny trend. To dobry sygnał, bez gruntownych zmian ta spółka byłaby skazana na porażkę.

Będę przyglądał się dalej.
odpowiedź
User
Analityk
Zaczyna widać pozytywny trend. To dobry sygnał, bez gruntownych zmian ta spółka byłaby skazana na porażkę.

Będę przyglądał się dalej.
odpowiedź
User
nie-analityk
Po pierwsze, "zaczyna być widać", a nie "zaczyna widać".
Po drugie, naprawdę jesteś analitykiem? Bo ja jako laik, umiejący wprawdzie czytać ze zrozumieniem, widzę spadek zysków, spadek przychodów i wzrost kosztów.
O jakich zatem pozytywnych trendach mówisz? Chyba, że masz na myśli tani zakup i modlitwę o magiczny wzrost.
Oświeć mnie Panie Analityku.
odpowiedź