SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Coraz lepiej w Wirtualnej Polsce

Coraz wyższe wskaźniki serwisów biznesowych i e-commerce Wirtualnej Polski

Pierwsze półrocze bieżącego roku przyniosło wzrost niemal wszystkich istotnych wskaźników w serwisach biznesowych Wirtualnej Polski. W odniesieniu do analogicznego okresu roku ubiegłego przychody z e-commerce wzrosły o 53%. Sam Pasaż Finansowy, jako jeden z elementów e-finansów WP, wygenerował przychody wyższe o 77% w porównaniu z pierwszym półroczem ubiegłego roku. E-finanse zaś jako całość (Pasaż Finansowy i inne aktywności, w tym serwis przetargi.wp.pl) zanotowały wzrost 85-procentowy! 

"To prawdziwy sukces, biorąc pod uwagę zmiany, jakie towarzyszą funkcjonowaniu Wirtualnej Polski na rynku w ostatnich miesiącach. Wzrost przychodów generowanych przez serwis Zakupy to aż 122%, zaś serwis Turystyka - 100% . Podwoiła się liczba użytkowników dokonujących zakupów online za pośrednictwem WP - podkreśla Adam Kozielewicz, Kierownik Działu Serwisów Biznesowych - Wpływ na te zmiany ma przede wszystkim konsekwentna polityka portalu budującego  platformę e-biznesową, natychmiastowa reakcja na zmiany zachodzące na rynku finansowym i   zaufanie partnerów do WP  . Rośnie tym samym liczba naszych partnerów i użytkowników usług. Platformy zakupowe WP odwiedza miesięcznie około 1,3 miliona Internautów."

Liczba unikalnych użytkowników sięgających na strony finansowe i biznesowe Wirtualnej Polski w pierwszym półroczu tego roku jest o 75% wyższa niż w analogicznym okresie roku 2003. O jedną piątą zwiększyła się zaś liczba partnerów portalu.
 
WP elastycznie reaguje na potrzeby rynku. Skupione w bloku Finanse wortale tematyczne odpowiadają poszczególnym zagadnieniom finansowym: Banki, Emerytury, Fundusze, Giełda, Podatki, Waluty, czy Inwestycje zawierają cały szereg rzetelnych informacji tematycznych, wizytówki firm, ich dostępną ofertę, kalkulatory, przeliczniki, tabele porównawcze… Wp.pl tworzy także okazjonalne "wydawnictwa", jak choćby Wakacyjne Vademecum Finansowe, w których przybliża Internautom najbardziej poszukiwane w tych okresach tematy, bądź sezonowe oferty. W swych zasobach WP posiada także największy serwis informacji o charakterze przetargowym (przetargi.wp.pl). 

"Poprzez Pasaż Finansowy użytkownicy zyskali możliwość korzystania on-line z ofert finansowych niedostępnych dotychczas w Internecie w tak szerokim zakresie - mówi Kozielewicz - To specyficzna platforma, dzięki której klienci wybierają interesujący produkt, czy usługę, porównują te istniejące na rynku i zawierają korzystne transakcje. Wszystko z oszczędnością czasu i z niewątpliwym zyskiem dla Internauty, nie brak nam bowiem atrakcyjnych promocji, czy ciekawych ofert, bądź zniżek oferowanych przez naszych partnerów właśnie z myślą o korzystających z WP."

W chwili obecnej Pasaż Finansowy jest największą, lub co najmniej jedną z największych, w Polsce platformą finansowego pośrednictwa internetowego. Tylko w tym roku z jego usług skorzystało ponad 16 tysięcy użytkowników. W chwili obecnej w Pasażu Finansowym jest ponad 20 instytucji finansowych, 85 produktów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Coraz lepiej w Wirtualnej Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl