SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfra+DSL rusza w Warszawie

Od 19 czerwca Cyfra+DSL dostępna będzie w ramach usługi videostrada tp uruchamianej w Warszawie przez Telekomunikację Polską.

Oferta Cyfra+DSL jest komplementarna do satelitarnej oferty platformy i analogicznie skonstruowana - oferuje wybór pakietów telewizyjnych od Startowego, przez Tematyczny i Komfortowy po Prestiżowy, a także wybór opcji dodatkowych, w tym opcji premium (C+ i HBO). Ceny pakietów są takie same jak w przypadku oferty satelitarnej.

Z videostrady tp można korzystać za pośrednictwem cyfrowej linii telefonicznej, podłączając telewizor poprzez dekoder do modemu livebox tp. Abonent videostrady tp może zamówić pakiet Cyfra+DSL, podpisując umowę z  w punkcie sprzedaży TP.

„Cieszę się, że wraz z Telekomunikacją Polską wdraża na polskim rynku tak innowacyjny projekt biznesowy. Dla Cyfry+ będzie to droga dystrybucji komplementarna do satelitarnej, która jest podstawą działalności firmy. Strategię rozwoju w najbliższym czasie opieramy na rozszerzaniu zakresu oferowanych usług przy wykorzystaniu nowych technologii, takich jak DSL, HDTV czy VoD" powiedział Jacques Aymar de Roquefeuil, dyrektor zarządzający spółki Canal+ Cyfrowy. 

W marcu br. CANAL+ Cyfrowy, operator C+, zawarł porozumienie z Telekomunikacją Polską w sprawie wprowadzenia na rynek kompleksowej usługi triple-play, w ramach której oferta platformy C+ będzie oferowana klientom Telekomunikacji Polskiej poprzez łącza szerokopasmowe TP wraz z dostępem do telefonii oraz Internetu. W drugim kwartale 2006 br. 200 użytkowników TP wzięło udział w testach telewizji przez DSL. Prace przygotowawcze do wdrożenia projektu w formie oferty dostępnej w całym kraju zakończą się jesienią.

DSL (ang. Digital Subscriber Line) to cyfrowa linia abonencka, czyli szerokopasmowe łącze umożliwiające szybki przesył danych za pomocą zwykłej linii telefonicznej. System testowanej TV przez DSL oparty jest na nowym formacie kodowania MPEG4, który zapewnia odbiór programów TV w wysokiej jakości.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfra+DSL rusza w Warszawie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl