SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowa Nokia N73

N73 - najpoważniejszy konkurent cyfrowego aparatu fotograficznego.

Firma Nokia przedstawiła najnowszy model z rodziny Nokia Nseries — imponujący mobilny komputer multimedialny ( ang. „Multimedia Computer” skrót „MC”) Nokia N73 w niewielkiej obudowie, z wyjątkowymi funkcjami fotograficznymi oraz wbudowanymi głośnikami stereo z efektem przestrzennym, zapewniającymi wysoki komfort słuchania dźwięku. Oprócz dużego wyświetlacza o przekątnej 2,4 cala, Nokia N73 ma wbudowany aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 megapiksela z optyką marki Carl Zeiss, automatyczną ostrością i funkcjami łączności z internetowymi wspólnotami, takimi jak Flickr — z takim zestawem funkcji Nokia N73 stanowi konkurencję dla każdego cyfrowego aparatu fotograficznego.

„Nokia N73 to idealny MC dla miłośników cyfrowych aparatów fotograficznych, łatwy w obsłudze i wygodny w noszeniu. Od zachwycających zdjęć i innych multimediów dzieli użytkownika jedynie rozsunięcie obudowy i naciśnięcie przycisku, a udostępniać swoje dzieła można od razu” — mówi Juha Putkiranta, wiceprezes działu komputerów multimedialnych firmy Nokia. „Głównym atutem komputera multimedialnego Nokia N73 jest możliwość intuicyjnego uwieczniania, edycji i udostępniania wspomnień w cyfrowej postaci, a ponadto do dyspozycji użytkownika pozostają inne udoskonalone funkcje multimedialne Nokia Nseries. Radość z używania MC Nokia N73 nie ogranicza się do samego urządzenia, ale wynika też z dostępu do ulubionych zajęć oraz osób o podobnych zainteresowaniach. Nokia N73 to prawdziwy aparat fotograficzny ery internetowej, który umożliwia natychmiastowe udostępnianie zdjęć w Sieci — w witrynie Flickr i innych społecznościach miłośników fotografii”. 

    

O uśmiechu nie trzeba przypominać
Doskonałego zdjęcia nie trzeba wcale planować — Nokia N73 to idealne urządzenie do spontanicznych zdjęć. Wysokiej jakości aparat o rozdzielczości 3,2 megapiksela (2048 x 1536 pikseli) z optyką marki Carl Zeiss robi zdjęcia o jakości prawdziwie fotograficznej w formatach do 10” x 8” (25 x 20 cm).  Dzięki mechanicznej migawce i zaawansowanej funkcji automatycznej ostrości (autofocus) zdjęcia są ostrzejsze, posiadają więcej szczegółów, z mniejszą liczbą śladów drgań, nawet pomimo słabego oświetlenia. Wyświetlanie zrobionych zdjęć i wideo to prawdziwa przyjemność — obejrzeć je można na dużym ekranie o wysokiej rozdzielczości, z przekątną 2,4 cala i w trybie pełnoekranowym.

Podziel się chwilą
Zdjęcia i wideo można przeglądać jak w albumie, który mieści się w kieszeni. Wystarczy nacisnąć jeden, specjalny przycisk podglądu, aby natychmiast wyświetlić zdjęcia na wysokiej jakości ekranie i w całej okazałości. Praktyczny i intuicyjny w obsłudze aktywny pasek narzędzi zapewnia bezpośredni wybór takich funkcji, jak wygodne wysyłanie zdjęć pocztą elektroniczną, przez Bluetooth czy MMS, drukowanie ich lub wysyłanie do społeczności internetowej. 

Wrażenie na znajomych zrobi pokaz slajdów z własną ścieżką dźwiękową oraz efektami dźwięków 3D z wbudowanych głośników stereo — wystarczy wybrać zdjęcia i melodie.

Intuicyjny i inteligentny
Niewielki (o pojemności mniejszej niż 90 cm3), ale wszechstronny komputer multimedialny Nokia N73 jest nie tylko przenośny, ale też zawiera intuicyjne funkcje, które jeszcze bardziej ułatwiają obsługę. Wszystkie aspekty MC Nokia N73 dobrano pod kątem łatwej fotografii. Szybkie i intuicyjne sterowanie funkcjami aparatu umożliwiają specjalne przyciski i regulatory do robienia i podglądu zdjęć oraz przybliżania.

Dzięki funkcji Nokia XpressTransfer można łatwo porządkować zdjęcia i wideo oraz przenosić je do kompatybilnego komputera. Przy użyciu funkcji Nokia XpressPrint zdjęcia można wybrać do wydruku natychmiast lub w dogodnej chwili za pomocą aktywnego paska narzędzi.

Zaspokaja różne potrzeby
Nokia N73 — urządzenie o rozmiarach kieszonkowych — zaspokaja wyjątkowo szeroką gamę codziennych potrzeb. Działając w sieciach 3G i czterech zakresach EDGE/GSM, Nokia N73 udostępnia funkcje wszechstronnego komputera multimedialnego dzięki platformie oprogramowania S60 3rd Edition w systemie operacyjnym Symbian OS. Melomani mogą korzystać z wbudowanego w Nokia N73 cyfrowego odtwarzacza muzyki z listami odtwarzania i korektorem graficznym czy posłuchać radia FM. Do wyboru jest też wiele funkcji użytkowych, takich jak poczta e-mail, aplikacje biurowe, kalendarz, synchronizacja z kompatybilnym komputerem oraz przeglądanie Internetu przy użyciu przeglądarki Nokia Web Browser z minimapą. Przedni aparat fotograficzny VGA umożliwia zobaczenie rozmówcy i prowadzenie rozmów wideo*. 

MC Nokia N73 ma być dostępny w sprzedaży w lipcu 2006 roku w trzech oryginalnych wersjach kolorystycznych: srebrnoszaro-śliwkowej, mroźnobiało-metalicznoczerwonej oraz mroźnobiało-kawowej.

*Informacje na temat dostępności i kosztów usług można uzyskać od operatora sieci lub usługodawcy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowa Nokia N73

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl