SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowe radio w kolejnych sześciu miastach

Emitel zwyciężył organizowany przez Polskie Radio przetarg na usługi dosyłu radiowego sygnału cyfrowego oraz rozpowszechniania sygnału multipleksu w standardzie DAB+ w Koszalinie, Olszynie i Zielonej Górze oraz Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie.

Cyfrowe radio w kolejnych sześciu miastach

- Po przeprowadzeniu formalno-prawnej i merytorycznej analizy oraz oceny złożonej oferty stwierdzono, że wyżej wymieniony wykonawca wykazał spełnienie warunków podmiotowych, określonych w przedmiotowym postępowaniu dla każdego z zadań, a oferta spełnia wszystkie wymogi określone dla przedmiotów zamówienia, objętych zakresami poszczególnych zadań oraz spełnia wymogi wynikające z przepisów prawa zamówień publicznych - czytamy w uzasadnieniu wyniku przetargu.

Emitel jako jedyny wziął udział w postępowaniu przetargowym. Nadawanie programów w systemie DAB+ w Koszalinie, Olszynie i Zielonej Górze (oraz w aglomeracjach tych miast) rozpocznie się 1 stycznia 2015 roku. Z kolei w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie Emitel programu w standardzie DAB+ słuchać można będzie od 1 kwietnia 2015 roku.

W aglomeracji Bydgoszczy operatorem będzie Polskie Radio. Obecnie trwa postępowanie przetargowe na dostawę nadajnika dla Solca Kujawskiego, miejscowości leżącej koło Bydgoszczy. Cyfrowe radio ruszy tam w styczniu przyszłego roku.

Przypomnijmy, że Emitel będzie również operatorem cyfrowego radia w Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Poznaniu. Program w DAB+ w tych aglomeracjach wystartuje z początkiem roku (więcej na ten temat).

Warto dodać, że po rozstrzygnięciu ostatnich postępowań przetargowych radio cyfrowe od sierpnia br. nadaje we Wrocławiu i Szczecinie, a od października br. w Łodzi i Opolu (więcej na ten temat).

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowe radio w kolejnych sześciu miastach

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
janusz
Nadaje... tylko po co, jakoś fatalna... no i tysiące odbiorców. Ciekawe kiedy ktoś odpowie za ten "przekręt" co się nazywa DAB+.
9 10
odpowiedź