SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Cyfrowy Polsat i TVN w głównym indeksie GPW

Giełda Papierów Wartościowych przedstawiła w czwartek skład nowego indeksu WIG 30, który obejmuje największe i najbardziej płynne finansowo spółki. Na 9. miejscu w tym indeksie znalazł się Cyfrowy Polsat, a na 30. - TVN.

Cyfrowy Polsat i TVN w głównym indeksie GPW

Cyfrowy Polsat oraz TVN to jedyne spółki z segmentu mediów, które znalazły się w nowym indeksie Giełdy Papierów Wartościowych WIG 30. Początek publikacji tego indeksu przewidziano na 23 września br.

Nowy giełdowy indeks WIG 30 zastąpi dotychczasowy indeks WIG 20, który prezentował tylko 20 największych firm. - Lepsze odzwierciedlenie wielkości i różnorodności naszego rynku oraz lepsza ekspozycja dodatkowych dziesięciu spółek to główne motywy, jakimi kierowaliśmy się podejmując decyzję o przeprowadzeniu tej ważnej dla polskiego rynku kapitałowego zmiany. Jestem przekonany, że znalezienie się w elitarnym gronie blue chipów stworzy interesujące możliwości dla spółek oraz inwestorów. Liczę, że spółki właściwie wykorzystają ten potencjał - podkreśla prezes GPW, Adam Maciejewski.

Do nowego indeksu WIG 30 poza obecnymi spółkami należącymi do WIG 20 wejdą: LPP, Cyfrowy Polsat, ING BSK, Alior Bank, Azoty Tarnów, CCC, Enea, TVN, Netia oraz Boryszew. Na liście rezerwowej znalazły się spółki: Millennium, Getin Noble, CEZ, oraz AmRest.

W 2012 roku Grupa TVN zanotowała 520,08 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 89,89 mln zł straty rok wcześniej. Przychody spółki wyniosły 1 582 mln zł, 7 proc. mniej niż w 2011 roku (więcej na ten temat).

Z kolei Cyfrowy Polsat zanotował w ub.r. 2,783 mld zł przychodów i 598,3 mln zł skonsolidowanego zysku netto. Liczba abonentów na koniec 2012 roku wyniosła 3,566 mln (więcej na ten temat).

Dotychczas głównym giełdowym indeksem najbardziej dochodowych spółek był indeks WIG 20. W marcu br. informowaliśmy, iż TVN wypadł z dwudziestki starego indeksu (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat i TVN w głównym indeksie GPW

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
@bezczelny
TVN załapał się rzutem na taśmę i w razie czego jest pierwszy do wyrzucenia. Brawo Cyfrowy Polsat.
12 11
odpowiedź
User
???
Rekomendacja TVN: zmechać i wycieraj do woli.
11 10
odpowiedź
User
Jozue
Myślę, że to spory prestiż i potwierdzenie, że dobrze dzieje się w Cyfrowym Polsacie. Zresztą i inne dobre i popularne firmy do tego indeksu włączono - np. ING Bank, Alior, także miejsce w takim gronie to tylko potwierdzenie jakości.
9 8
odpowiedź
User
Martz
CP to świetna platforma tv i dziwił mnie jej brak w WIG 20, bo jako spółka też sobie nieźle radzi. Pewnie nawet gdyby indeksu nie rozszerzyli, toby do WIG 20 też sie dostał. To jest spółka przede wszystkim inwestująca, głównie w ofertę, a to daje zyski i lepsze perspektywy rozwoju.
9 8
odpowiedź
User
Yarosh
Giełdą się nie interesuję, ale wiem jedno. CP to najlepsza platforma TV, znacznie lepsza od nc+, gdzie jest po prostu cholernie drogo. A kanały i tak ciekawsze są na CP (no chyba że ktoś koniecznie musi oglądać ligę angielską, ale ilu takich jest?). Do tego jest net lte, dla posiadaczy platformy tv, na preferencyjnych warunkach. Także nie dziwi mnie to, że CP dobrze radzi sobie na giełdzie, skoro abonenci są zadowoleni.
9 8
odpowiedź