SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Cyfrowy Polsat: od 33 do 65 proc. zysku dla akcjonariuszy

Zarząd Cyfrowego Polsatu przyjął nową politykę wypłaty dywidendy, która po razy pierwszy będzie dotyczyć zysku netto spółki za 2014 rok.

Article

W komunikacie podano, że zarząd spółki będzie przedkładać walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy propozycję wypłaty dywidendy w wysokości od 33 proc. do 66 proc. jednostkowego zysku netto spółki, jeżeli wskaźnik całkowitego zadłużenia grupy kapitałowej (liczony jako dług netto/EBITDA) na koniec roku obrotowego, którego dotyczy podział zysku, wyniesie poniżej 2,5x.

Przygotowując rekomendację co do wypłaty dywidendy zarząd będzie brać również pod uwagę kwotę osiągniętego przez spółkę jednostkowego zysku netto, sytuację finansową grupy kapitałowej, istniejące zobowiązania, możliwość dysponowania kapitałami rezerwowymi, dokonywane przez zarząd i radę nadzorczą oceny perspektyw spółki i jej grupy kapitałowej w określonej sytuacji rynkowej oraz konieczność wydatkowania środków w związku z realizacją nadrzędnego celu.

Cyfrowy Polsat tworzy platforma cyfrowa o tej nazwie oraz Telewizja Polsat. W tym roku spółka ma się stać właścicielem operatora telekomunikacyjnego Polkomtel (więcej na ten temat). Cyfrowy Polsat jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2008 roku.

W pierwszych trzech kwartałach ub.r. przychody Cyfrowego Polsatu wyniosły 2,110 mld zł, a zysk netto - 352,30 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Cyfrowy Polsat: od 33 do 65 proc. zysku dla akcjonariuszy

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
olo
Zarząd, zarząd... piszcie od razu Solorz i po sprawie! Nic, absolutnie nic bez niego się nie dzieje.
odpowiedź
User
polskagola
hurra
odpowiedź
User
Matthew
Kolejny znak, że w CP dzieje się naprawdę dobrze. Długi czas nie wypłacali dywidendy, bo inwestowali, inwestowali, inwestowali. A teraz są dobre efekty tych inwestycji (zwłaszzcza net mobilny), więc można sie podzielić ze sponsorami, jakimi są akcjonariusze.
odpowiedź