SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Czterech kandydatów w konkursie na zarząd TVP, wśród nich Marcin Wolski

Do trzeciego etapu konkursu na członków zarządu Telewizji Polskiej zakwalifikowały się cztery osoby: Wojciech Kaczorowski, Stanisław Wójcik, Marcin Wolski i Mariusz Wyżycki. Przesłuchania kandydatów odbędą się 21 grudnia.

Siedziba Telewizji Polskiej, fot. PAP / Paweł Kula Article

W poniedziałek rada nadzorcza oceniła pod kątem merytorycznym nadesłane zgłoszenia. Spośród 12 aplikacji wyłoniono cztery osoby, które zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną.

O stanowiska członka zarządu zawalczą:  były członek rad nadzorczych i zarządów Polskiego Radia i TVP Stanisław Wójcik, Wojciech Sławomir Kaczorowski, były wiceprezes Biura Informacji Kredytowej Mariusz Wyżycki oraz dziennikarz Marcin Wolski, który od ponad 40 lat (z krótkimi przerwami) jest związany z Polskim Radiem.

Wolski współtworzył i prowadził tam m.in. audycje satyryczne „60 minut na godzinę” i „ZSYP”, a od lipca 2006 r. do kwietnia 2007 r. był dyrektorem radiowej Jedynki. Od ponad dwóch lat jest felietonistą tygodników „W Sieci” i „Do Rzeczy”, na początku br. został szefem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Do dalszego etapu konkursu nie przeszli: Marcin Peresada, Jacek Tomasz Białek, Dariusz Zawiślak, Paweł Pajor, Marek Wojciech Mazur, Mirosław Chomicz, Piotr Pasiński i Liliana Otręba.

Rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami odbędą się w poniedziałek 21 grudnia br. w siedzibie Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza 17 o godz. 13.30.

Od końca lipca br. Telewizją Polską jednoosobowo kieruje Janusz Daszczyński. Wybrane wraz z nim przez radą nadzorczą do zarządu kandydatury Mariana Zalewskiego i Wiesława Roli zostały odrzucone przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Czterech kandydatów w konkursie na zarząd TVP, wśród nich Marcin Wolski

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
brysio
Zostanie szefem POP PiS w TVP?
29 12
odpowiedź
User
xm
Frakcja byłych PZPR-owców w PiS trzyma się mocno i domaga się stołków.
32 11
odpowiedź
User
Balsamo Astralli
Może TW Mieczysław będzie doradzał Wolskiemu? Ta sama glina.
28 11
odpowiedź
User
plusk
Najazd starych komuchów (Wolski, Czabański) na TVP. Rządowa propaganda nazywa to "dobrą zmianą".
30 13
odpowiedź
User
MAX
Wesoło już było teraz zaczyna się tragedia
26 9
odpowiedź