SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Dancing with the Stars 9” z audiodeskrypcją na żywo

Dziewiąta edycja widowiska „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” dostępna jest w wersji dla niedowidzących i niewidomych. Realizowaną na żywo audiodeskrypcję przygotowuje Aleksandra Szutenberg, dziennikarka Polsat Sport.

Aleksandra Szutenberg; fot. Telewizja PolsatAleksandra Szutenberg; fot. Telewizja Polsat

Najnowsza edycja „Tańca z Gwiazdami” jest pierwszym programem rozrywkowym w Polsacie, w którym pojawiła się audiodeskrypcja dla osób niewidomych i niedowidzących, realizowana podczas trwania odcinka, na żywo.

Aleksandra Szutenberg przygotowując się do realizacji audiodeskrypcji dla „Dancing with the Stars” odbyła rozmowę z Joanną Mazur - niewidomą biegaczką, która jest uczestniczką 9.edycji show. - Dowiedziała się od niej, że kostiumy tancerzy i scenografia w studio to nie wszystko, co chcieliby wiedzieć. Najważniejsze są dla nich emocje w trakcie programu na żywo i właśnie to stara się przekazać podczas trwania show - informuje Wirtualnemedia.pl Ewa Wojciechowska, szef działu PR Telewizji Polsat..

Aby włączyć audiodeskrypcję, należy wcisnąć na pilocie przycisk do zmiany ścieżki dźwiękowej i wybrać alternatywny przekaz dźwiękowy.

Audiodeskrypcja polega na opisywaniu przez lektora wizualnej warstwy programu. W filmie czy spektaklu lektor mówi między dialogami o kostiumach, scenografii, przebiegu akcji.

Jak już informowaliśmy dwa lata temu, w 7.edycji programu, kiedy jedną z uczestniczek była głuchoniema Iwona Cichosz, Polsat po raz pierwszy w historii wprowadził napisy dla osób niesłyszących podczas programu nadawanego na żywo.

Premierowe odcinki „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami 9” na antenie Polsatu oglądać można w piątki o godz. 20.00, począwszy od 1 marca 2019 roku.

Średnia widownia pierwszego odcinka aktualnej edycji tanecznego show wyniosła 3,05 mln osób. Przełożyło się to na 20,57 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 15,94 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 17,14 proc. w grupie 16-59. Przynajmniej przez 1 minutę produkcję obejrzało 6,77 mln osób w grupie 4+ (w 16-49 było to 2,31 mln, a w 16-59 - 3,36 mln).

Dołącz do dyskusji: „Dancing with the Stars 9” z audiodeskrypcją na żywo

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
Panie Kurski, bierz pan przykład.
odpowiedź
User
-
Obecność monitora Konvision w wozie Polsatu potwierdza mocną współpracę Solorza z rządem Chin, powinni skończyć z tym, Huaweiem itp
odpowiedź
User
-
No i oznaczenia napisy/audiodeskrypcja w Polsacie powinny być wyświetlane przez 5 a nie 10 sekund!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedź