SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Dariusz Cychol za Ewę Kotlińską redaktorem naczelnym „Faktów i Mitów”

Dariusz Cychol objął funkcję redaktora naczelnego tygodnika „Fakty i Mity”, a poprzednia naczelna Ewa Kotlińska będzie nadal prezesem wydającej pismo spółki Błaja News.

Dariusz Cychol Article

Cychol poprzednio, od października 2016 roku, był zastępcą redaktora naczelnego „Faktów i Mitów”. Po tym jak został szefem redakcji, funkcja wicenaczelnego nie będzie obsadzona.

Z rozmowie z Wirtualnemedia.pl Dariusz Cychol podkreśla, że najważniejsze zmiany w piśmie wprowadzono w ciągu ostatniego ponad roku. - Osiągnęliśmy stabilność jako redakcja, zbudowaliśmy bardzo fajny zespół i wygraliśmy konkurencję z „Faktycznie”, które zniknęło z rynku - wylicza. - Cel postawiony wówczas był prosty: z pisma, które było na marginesie mediów opiniotwórczych zrobić tygodnik opiniotwórczy z bardzo jaskrawie prezentowaną linią antyklerykalną. I to się udało, jestem zadowolony z efektów realizacji tej strategii - podkreśla.

- Nie planujemy żadnych rewolucyjnych zmian pod względem programowym, najwyżej drobnostki - zmiany w jednej czy dwóch rubrykach. Zmiany w najbliższym sprowadzą się do działań marketingowych, na razie jeszcze za wcześniej by mówić o konkretach - zapowiada nowy naczelny „Faktów i Mitów”.

Dariusz Cychol pracuje w mediach od 20 lat

W latach 2009-2016 Dariusz Cychol był związany z Telewizją Polską, kierował tam m.in. portalami TVP.info, TVPparlament.pl i Regionalna.tvp.pl, a także odpowiadał za strony informacyjne Telegazety TVP.

Wcześniej pracował m.in. w dziale współpracy międzynarodowej Polskiej Agencji Interpress, w Polskiej Agencji Prasowej (w działach: społecznym, politycznym i parlamentarnym, a także jako korespondent w Moskwie) oraz jako zastępca redaktora naczelnego tygodnika „NIE”.

Z branżą mediów jest związany od 1988 roku. Wykładał socjologię mediów w Akademii Biznesu i Finansów Vistula w Warszawie, jest stałym komentatorem izraelskiej telewizji ITON TV. Jest absolwentem studiów o specjalności telewizyjnej na Wydziale Dziennikarstwa Państwowego Uniwersytetu Moskiewskiego im. M. Łomonosowa w Moskwie.

Według danych ZKDP w październiku ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Faktów i Mitów” wynosiła 23 901 egz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Dariusz Cychol za Ewę Kotlińską redaktorem naczelnym „Faktów i Mitów”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aga
gratulacje!!! :-)
14 19
odpowiedź
User
Elf
gratki!
12 20
odpowiedź
User
Fox
Sprzedaż będzie mocno spadać skoro grupa docelowa ma obniżone emerytury...
29 13
odpowiedź
User
Gh
Piękny życiorys. Nie dziwne, że PiS to pogonił....
17 12
odpowiedź
User
Personalny Łukasik
Sprzedaż będzie mocno spadać skoro grupa docelowa ma obniżone emerytury...

Grupa docelowa ma obniżone emerytury, a co gorsze wkrótce wyprowadzi się na cmentarz.
17 11
odpowiedź