SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Nie żyje wieloletni dziennikarz TVP3 Poznań. Zmarł nagle

W wieku 61 lat zmarł Dariusz Klincewicz, przez wiele lat związany z poznańskim ośrodkiem Telewizji Polskiej. Pracował też w PAP i „Gazecie Wyborczej”.

Dariusz Klincewicz, fot. archiwum TVP3 Poznań TeleskopArticle

Jako podała TVP3 Poznań, Dariusz Klincewicz zmarł nagle w piątek. Na Facebooku pożegnali go niektórzy znajomi. - Darek, Klinu. Nie tak miało być. Brak słów. Dziennikarsko spod Twoich skrzydeł, zawsze wygadany a teraz nie potrafię sklecić słowa. Do głowy nie przychodzi nic sensownego poza frazesami: za szybko, za wcześnie, dlaczego? - spytał Bartek Jędrzejak.

- Napiszę DZIĘKUJĘ. Dziękuję, że nasze drogi dziennikarskie mogły się przeciąć. Ty doświadczony. Ja, jak dzieciak we mgle. To również dzięki Tobie, Twojej wiedzy, cierpliwości jestem tu gdzie jestem. A czasy jakie spędziłem w redakcji TVP Poznań w Teleskopie to do dzisiaj najpiękniejszy dziennikarski czas - zaznaczył.

 

- Darek był pierwszym moim mentorem - spokojny, mądry, nie przemądrzały, wyważony, bez uśmieszków, które wokół, w jakiś sposób intuicyjny zrozumiał ,że ktoś ze mnie może wyrosnąć. Zawsze - już jak drogi się rozeszły - pamiętałam Darka potem w Bydgoszczy, dziś w Gdańsku. I zawsze pamiętać będę… - napisała Karolina Raszeja.

- Darku dziękuję za twoje merytoryczne nauki, zrozumienie i wsparcie. Z ojcowską troską pomagałeś mi odnaleźć się w nowym dla mnie miejscu jakim była praca w TVP Poznań. Byłeś mi mentorem ale i życzliwą duszą! - podkreśliła Dominika Mizia.

Dariusz Klincewicz przez lata w TVP3 Poznań

W TVP3 Poznań Dariusz Klincewicz przez wiele lat był wydawcą programu informacyjnego „Teleskop”. Ponadto przygotowywał cykl sportowy „Droga do Euro”. Był też autorem wielu felietonów i reportaży, m.in. o Polakach żyjącaych na Wileńszczyźnie.

Wcześniej pracował w Polskiej Agencji Prasowej i „Gazecie Wyborczej”, a w czasie studiów był związany z Uniwersyteckim Centrum Radiowym UAM.

W 2005 roku przyznano mu nagrodą dla najlepszego wydawcy programu informacyjnego w Przeglądzie i Konkursie Dziennikarskim Oddziałów Terenowych TVP, a w 2007 roku zajął w tej kategorii drugie miejsce.

 

Dołącz do dyskusji: Nie żyje wieloletni dziennikarz TVP3 Poznań. Zmarł nagle

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl