SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Dentsu tworzy centra badawczo-rozwojowe, także w Warszawie

Grupa reklamowa Dentsu ogłosiła wprowadzenie nowej globalnej strategii - "Innovating to Impact" oraz utworzenie 5 globalnych centrów R&D, w tym jednego w Warszawie. Pozostałe lokalizacje to Londyn, Amsterdam, Bombaj i Bengaluru.

Stworzone wspólnie przez wiele zespołów dentsu na całym świecie hasło "Innovating to Impact" - ma odzwierciedlać zaangażowanie dentsu w dostarczanie wyników, które nie tylko generują wzrost biznesu, ale także mają pozytywny wpływ na ludzi, społeczeństwo i świat.

- Innowacyjne myślenie powinno towarzyszyć nam przy każdym projekcie i każdym działaniu, nawet tym najbardziej rutynowym. Nie chodzi o tworzenie innowacji dla samej innowacji – każda nasza inicjatywa musi mieć wpływ na produkty i usługi naszych klientów, nie tylko na komunikację. Naszym zadaniem jest przewidywanie oczekiwań, wyzwań i możliwości - komentuje Sławomir Stępniewski, CEO dentsu Polska & CEE.

- Nowa strategia go-to-market odzwierciedla zaangażowanie dentsu w napędzanie wzrostu poprzez innowacje, wykorzystując siłę kreatywności, mediów, danych i technologii. Dla powodzenia tego podejścia, kluczowe jest działanie borderless, które zainicjowałem na polskim rynku kilka lat temu, a idea polega na tym, że w ramach Dentsu Lab Warszawa będziemy wspólnie z regionami DACH i SEMENAT (Europa Południowa, Bliski Wschód, Afryka Północna i Turcja) rozwijać wspólnie programy, produkty i angażować nasze talenty po to, aby rozwiązywać problemy naszych klientów - dodaje Sławomir Stępniewski.

Europa kluczową lokalizacją 

Jednocześnie region CEE został oficjalnie uznany za kluczową lokalizację na globalnej mapie dentsu, obok Londynu, Amsterdamu, Bombaju i Bengaluru. Wraz z tymi miastami, Warszawa została oficjalnie ogłoszona jako jedno z pięciu centrów badawczo-rozwojowych, które nazywają się Dentsu Lab. 

Dentsu Lab oferuje kreatywne usługi badawczo-rozwojowe, które łączą technologie i konteksty, takie jak: wydarzenia, sport, gry, instalacje, handel detaliczny, nowe produkty, AR, VR, MR, wizualizację danych, AI, Mobile, IoT, szybkie prototypowanie i inne.

- Kiedy myślimy o Dentsu Lab, nie chodzi tylko o siłę komunikacji ani o fantastyczne kreatywne narzędzia technologiczne, to zdecydowanie coś więcej. To absolutnie unikalne miejsce, gdzie media, kreatywność i technologia mogą współpracować, pozwalając nam współtworzyć zupełnie nowe rozwiązania z naszymi klientami. Na ten moment to unikalna oferta wśród konkurencyjnych firm holdingowych – komentuje Krzysztof Mocek, CEO creative practice, dentsu Polska & CEE.

Zespół Dentsu Creative, pod przewodnictwem Riccardo Fregoso, chief creative officera w Dentsu Creative Italy, zarządzał opracowaniem hasła "Innovating to Impact” oraz nowego manifestu marki. Design i wrażenia wizualne nowego brandingu zostały stworzone przez wielokrotnie nagradzany japoński zespół Dentsu Inc., kierowany przez Yoshihiro Yagi, executive creative directora. 

Dołącz do dyskusji: Dentsu tworzy centra badawczo-rozwojowe, także w Warszawie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl