SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Deutsche Telekom i Microsoft będą tworzyć rozwiązania w chmurze obliczeniowej. Podpisano umowę

Koncerny Deutsche Telekom oraz Microsoft zawarły porozumienie w sprawie rozwijania usług opartych na chmurze obliczeniowej adresowanych na rynki Europy Środkowej i Wschodniej. W efekcie T-Mobile Polska i T-Systems zaoferują dostęp do  rozwiązań typu cloud computing, a  w Polsce powstanie zespół specjalistów zajmujących się przygotowaniem oferty na rynek typu Enterprise.

Porozumienie zawarte pomiędzy Deutsche Telekom a Microsoftem zakłada wzajemną współpracę oraz strategię obu partnerów związaną z rozwojem usług informatycznych opartych o chmurę obliczeniową (cloud computing).

Według zapowiedzi Deutsche Telekom rozszerzy swoje usługi w chmurze dla odbiorców z obszarów Europy Środkowej i Wschodniej. Wspólnie z Microsoft zapewni wysoko standaryzowane usługi chmury publicznej Microsoft Azure, usług Dynamics 365 i Office 365 w dziewięciu krajach, od Polski po Grecję.

Celem DT ma być zagwarantowanie usług w chmurze jako akceleratora cyfrowej transformacji w regionie. Zautomatyzowane usługi umożliwią wdrożenie rozwiązań w ciągu zaledwie kilku minut, oszczędzając klientom od 30 do 50 proc. kosztów operacji IT w porównaniu z rozwiązaniami lokalnymi.

Obie strony zapowiadają że dzięki zawartej umowie o współpracy T-Mobile Polska oraz T-Systems zyskują dostęp do wysokiej jakości rozwiązań chmurowych, globalnego know-how oraz inżynierów funkcjonujących w strukturach grupy. Projektowi towarzyszy utworzenie w ramach T-Systems Polska lokalnego zespołu specjalistów w obszarze rozwiązań chmurowych klasy Enterprise.

Rozbudowa struktur ma być kontynuacją strategii rozwoju T-Mobile Polska zakładającej budowę kompetencji w obszarze digitalizacji biznesu i odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na zaawansowane usługi cyfrowe oparte na rozwiązaniach chmurowych. Długoterminowy  plan rozwoju spółki zakłada zatrudnienie w nadchodzących trzech latach 300 specjalistów rozwiązań chmurowych klasy Enterprise w strukturach lokalnej organizacji oraz dostęp do 2 tys. inżynierów i programistów w ramach regionalnego centrum kompetencyjnego Microsoft Acceleration Center – struktury Grupy DT dedykowanej rozwijaniu i wdrażaniu rozwiązań chmurowych opartych na produktach Microsoft.

Zgodnie z planem nowe centrum i jego specjaliści zaoferują innowacyjne i zaawansowane rozwiązania dla przedsiębiorstw bez względu na ich wielkość czy zasięg działania: począwszy od audytu obecnych rozwiązań, migracji do usług chmurowych, najnowszej wersji produktów Microsoft, przez kompleksowe wdrożenie systemów pracy grupowej i obiegu dokumentów w oparciu o oprogramowanie productivity, po zaawansowane rozwiązania wirtualizacyjne, dostarczenie mocy obliczeniowej czy rozwiązania przygotowywane od podstaw z myślą o konkretnych potrzebach odbiorcy, przeznaczone dla najbardziej wymagających odbiorców.

W pierwszym kwartale br. T-Mobile Polska zanotował spadek wpływów o 4,7 proc. do 1,496 mld zł oraz wzrost skorygowanego zysku EBITDA o 0,5 proc. do 398 mln zł. Na koniec marca telekom miał 10,82 mln klientów, o 314 tys. więcej niż rok wcześniej.

Dołącz do dyskusji: Deutsche Telekom i Microsoft będą tworzyć rozwiązania w chmurze obliczeniowej. Podpisano umowę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl