SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Disney+ bez darmowego okresu testowego. Tylko abonament za 6,99 dolara miesięcznie

Serwis VoD Disney+ zlikwidował możliwość skorzystania przez nowych użytkowników z darmowego okresu próbnego na platformie. Wszyscy odbiorcy Disney+ muszą od początku wykupić abonament kosztujący miesięcznie 6,99 dolara w USA i 6,99 euro w Europie. Firma wyjaśnia, że okres próbny miał wypromować serwis, a cena dostępu do niego jest obecnie atrakcyjna i konkurencyjna.

Article

Serwis Disney+ zadebiutował 12 listopada 2019 r., w pierwszej kolejności był jednak dostępny jedynie w trzech krajach: USA, Kanadzie i Holandii. Później usługa pojawiła się również w Australii, Nowej Zelandii i Puerto Rico.

W marcu 2020 r. Disney+ pojawił się w ośmiu krajach europejskich. Na liście znalazły się między innymi Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Włochy i Niemcy. Z kolei w czerwcu br. serwis stał się dostępny także dla użytkowników w Japonii.

Disney+ bez okresu próbnego

W momencie startu na rynku Disney+ oferował nowym użytkownikom możliwość darmowego przetestowania jego oferty przez okres 7 dni. Po tygodniu odbiorca mógł zdecydować się na płacenie miesięcznej subskrypcji lub zrezygnować z korzystania z Disney+.

Czytaj także: Canal+ uruchamia płatny serwis VoD z filmami, od 4,90 do 24,90 zł za wypożyczenie

Teraz darmowa opcja testowa została w Disney+ zlikwidowana. Oznacza to, że  nowi użytkownicy serwisu muszą od razu zacząć płacić za korzystanie z niego, co oznacza miesięczny abonament w wysokości 6,99 dol. w USA, 6,99 euro w Europie oraz 6,99 funta w Wielkiej Brytanii.

Według informacji podanych przez CNet Disney+ wyjaśnia decyzję o likwidacji darmowych testów końcem okresu mającego wypromować serwis wśród użytkowników, zaś cena abonamentu jest atrakcyjna w porównaniu z bogatą ofertą.

Na początku maja br. Disney+ miał 54,4 mln użytkowników. Przyczyną wprowadzenia jedynie płatnej wersji dostępu dostępu do platformy mogą być straty Disneya spowodowane koronawirusem, które sięgnęły w maju 1,4 mld dol.

Na razie nie wiadomo kiedy Disney+ ma wystartować w Polsce. Według  nieoficjalnych informacji serwis może zadebiutować na naszym rynku dopiero w 2021 r. Można przypuszczać że polscy użytkownicy Disney+ nie będą mieli okazji skorzystania z darmowego okresu próbnego.

Czytaj także: Koniec darmowego miesiąca testowego na Netfliksie. Na początek Polska

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Disney+ bez darmowego okresu testowego. Tylko abonament za 6,99 dolara miesięcznie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl