SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

DisplaySearch: Apple sprzedało w IV kw. najwięcej przenośnych pecetów

Rosnąca w szybkim tempie sprzedaż tabletu iPad pozwoliła firmie Apple wskoczyć w ostatnim kwartale ubiegłego roku na pozycję lidera rynku przenośnych komputerów.

DisplaySearch: Apple sprzedało w IV kw. najwięcej przenośnych pecetów

Z danych firmy badawczej DisplaySearch wynika, że Apple sprzedało w IV kwartale 2010 roku łącznie 10,2 miliona swoich tabletów i laptopów. Dało to firmie z Cupertino 17,2 proc. udziału w globalnym rynku sprzedaży przenośnych pecetów i pierwsze miejsce w rankingu.

Pozycję lidera Apple odebrało firmie Hewlett-Packard, która sprzedała o prawie milion mniej urządzeń i spadła na drugie miejsce. Pierwszą piątkę uzupełniły firmy Acer, Dell i Toshiba, a ta ostania jako jedyna obok Apple zanotowała wzrost sprzedaży w ujęciu rocznym (o 15 proc.).


W ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku na całym świecie sprzedano łącznie 59,6 miliona przenośnych pecetów - najwięcej od 1999 roku, w którym firma DisplaySearch zaczęła monitorować ten segment. Sprzedaż była o 8 proc. większa w ujęciu kwartalnym i o 17 proc. większa rok do roku. Jednak bez uwzględnienia tabletów odnotowano wzrosty odpowiednio tylko o 4 i 1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DisplaySearch: Apple sprzedało w IV kw. najwięcej przenośnych pecetów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl