SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

DM IDMSA liczy na skokową poprawę wyników w 2010 r.

Dom Maklerski IDMSA, którego skonsolidowany zysk netto wyniósł 55,1 mln zł w 2009 r. liczy na skokową poprawę wyników w 2010 roku. Spółka nie rezygnuje z planów włączenia do grupy banku i liczy, że uda jej się sfinalizować transakcję zakupu banku, na którą może przeznaczyć 100 mln zł jeszcze w tym roku, poinformował prezes Grzegorz Leszczyński.

"Mam nadzieję, że ten rok przyniesie nam skokową poprawę wyników, zarówno jeśli chodzi o wielkość i liczbę transakcji, jak i wyniki finansowe"- powiedział Leszczyński.

W IV kw. zysk netto grupy wyniósł 13,8 mln zł wobec 159 mln zł straty rok wcześniej. Po czterech kwartałach zysk sięgnął 55,1 mln zł wobec 102,8 mln zł straty w 2008 r.

Przychody z działalności podstawowej wyniosły 45,1 mln zł w IV kw. i 138,3 mln zł po czterech kwartałach 2009. wobec odpowiednio 34,8 mln zł i 135,4 mln zł rok wcześniej.

Koszty działalności podstawowej sięgnęły 25,4 mln zł w IV kw. wobec 28,8 mln zł rok wcześniej, a w całym roku wzrosły do 102,2 mln zł wobec 97,6 mln zł rok wcześniej.

W 2010 roku IDMSA chce wprowadzić na główny rynek GPW co najmniej 5 spółek. W I półroczu przeprowadzi IPO spółek Opteam i Rank Progress, a w drugiej połowie roku Bowim i Mex Polska.

"Popyt jest ograniczony. Styczeń i luty były słabe, ale myślę, że marzec przyniesie przełom i od kwietnia mocno ruszymy z projektami"- powiedział prezes.

W IV kwartale spółka zrealizowała projekty o łącznej wartości 156,5 mln zł, a w całym roku ich wartość sięgnęła 388 mln zł.

Leszczyński powiedział, że warunkiem rozwoju i budowy silnej grupy kapitałowej jest włączenie do niej banku. W 2009 r. spółka zawiesiła prace nad budową własnego banku i IDMSA stracił na tym projekcie kilkanaście milionów złotych.

"Projekt bankowy cały czas jest aktualny. Gdyby nie kryzys odpalilibyśmy już ten projekt. Jesteśmy w stanie wydać na bank 100 mln zł. Będziemy robić wszystko, żeby kupić go w tym roku, bo później będzie coraz trudniej"- powiedział prezes.

Dodał, że spółka prowadzi rozmowy z kilkoma bankami w sprawie akwizycji, a alternatywą do zakupu instytucji w Polsce jest przejęcia banku za granicą i działalność w oparciu o paszport europejski.

W 2009 r. DM IDMSA skupił w ramach buy-backu 7,15 mln akcji własnych za ponad 13 mln zł. W ciągu dwóch lat spółka zamierza skupić do 21,8 mln akcji własnych za kwotę do 109 mln zł.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: DM IDMSA liczy na skokową poprawę wyników w 2010 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl